Historyczny moment! Wiadukt na Batorego w Zielonej Górze otwarty!

20 grudzień 2019
Autor: 
Historyczny moment! Wiadukt na Batorego w Zielonej Górze otwarty! Redakcja

Od piątku, 20 grudnia, możemy przejechać pod wiaduktem kolejowym na ulicy Batorego w Zielonej Górze. Trwający ponad półtora roku remont wreszcie dobiegł końca.

Przebudowa wiaduktu kolejowego na ulicy Batorego w Zielonej Górze rozpoczął się w kwietniu 2018 roku. Budowa miała planowo zakończyć się po kilku miesiącach jednak ówczesna dokumentacja obiektu odbiegała od rzeczywistości. Remont znacząco się wydłużył. Brak przejazdu pod wiaduktem przysporzył wielu problemów mieszkańcom Zielonej Góry. Kierowcy musieli uzbroić się w cierpliwość stojąc w korkach, zaś piesi mieli dużo dłuższy kawałek drogi do pokonania.

Od północy, 20 grudnia br. przejazd pod wiaduktem został otwarty. Na stare trasy powróciły autobusy linii numer 4,12,19,23,26,55 i N2. - Z powodu przywrócenia stałej obsługi komunikacyjnej ulicy Batorego (przystanki „Zespół Szkół Plastycznych”, „Urząd Celno - Skarbowy” i „ZUS”) z dniem 20 grudnia 2019 r. likwidacji ulega zastępcza linia autobusowa Z19 uruchomiona na czas zamknięcia przejazdu pod wiaduktem. - czytamy na stronie Miejskiego Zakładu Komunikacji.

 Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u