Wzorowy korytarz życia na autostradzie A2. Policja chwali kierowców (FILM)

23 grudzień 2019
Autor: 
Wzorowy korytarz życia na A2 KPP Świebodzin

- Kierowcy utworzyli wręcz modelowy i książkowy korytarz życia - mówią policjanci i publikują film z autostrady A2 koło Świebodzina. Mundurowi jechali do zdarzenia drogowego, które miało miejsce na autostradzie.

W sobotę, 21 grudnia, funkcjonariusze jechali autostradą A2 do zdarzenia drogowego. Byli tak zaskoczeni idealnym zachowaniem kierowców, którzy utworzyli tak zwany korytarz życia, że wszystko nagrali telefonem komórkowym.

- Nagranie wykonane przez policjantkę z Wydziału Ruchu Drogowego z KPP w Świebodzinie ukazuje wzorowy korytarz życia. Dzięki temu służby szybko, bez przeszkód i bezpiecznie mogły dotrzeć na miejsce zdarzenia. W wielu wypadkach to czas, w jakim dotrzemy do poszkodowanych, jest najistotniejszym czynnikiem determinującym fakt czy ofiary przeżyją - podkreśla nadkom. Marcin Maludy, rzecznik Lubuskiej Policji.

"Lubuskie vademecum dla kierowców"

Po utworzeniu wręcz modelowego i książkowego korytarza życia służby ratunkowe szybko dotarły na miejsce. - Niech ten przykład z lubuskiego będzie dla innych zmotoryzowanych swojego rodzaju vademecum jak zachować się podczas zdarzeń drogowych na drogach. Może łatwiej będzie, jak pomyślmy w tym czasie o pokrzywdzonych, których życie w wielu sytuacji wisi na włosku - dodaje nadkom. Maludy.

"Kierowcy zrobili rachunek sumienia po ostatnim zdarzeniu"

Rzeczywistość wielokrotnie weryfikowała wiedzę i umiejętności zmotoryzowanych. Tak było m.in. 7 grudnia na 88 kilometrze autostrady A2 w kierunku Poznania. Na nagraniu OSP z Lutola Suchego widać, jak kierowcy stoją na drodze wozu strażackiego jadącego do wypadku. Pojazd mimo użycia sygnałów musiał przeciskać się pomiędzy innymi autami, które chaotycznie zjeżdżały na różne strony.

- Choć od tego zdarzenia minęły niespełna dwa tygodnie, to widać, że kierowcy umiejętnie odrobili lekcje i zrobili rachunek sumienia - mówi M. Maludy.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u