Strażak ochotnik z Santocka uratował kobietę z pożaru. "Decydowały sekundy" (ZDJĘCIA)

30 styczeń 2020
Autor: 
Ochotnik z Santocka uratował starszą kobietę z pożaru

Bartosz Habas, ochotnik z Santocka, wracając z pracy zauważył płonący dom. Bez wahania ruszył z pomocą, wszedł do budynku, w którym leżała starsza kobieta i ewakuował poszkodowaną. - O jej życiu decydowały już sekundy - mówili strażacy.

Gdyby nie bohaterska akcja strażaka, pożar budynku mieszkalnego przy ulicy Zielonej w Gorzowie Wielkopolskim mógłby skończyć się tragedią. Bartosz Habas pierwszy ruszył z pomocą i uratował życie starszej kobiety.

Wszystko wydarzyło się w czwartek, 30 stycznia, po godzinie 14:00. Ochotnik wracał z pracy i jako jeden z pierwszych zauważył palący się dom. Nie zastanawiając się, natychmiast ruszył z pomocą i wbiegł do środka z dużą gaśnicą. Wewnątrz zauważył starszą kobietę leżącą na ziemi. Sprawnie ewakuował właścicielkę domu jeszcze przed przyjazdem zastępów gaśniczych.

O wszystkim decydowały sekundy

Ogień bardzo szybko rozprzestrzeniał się po budynku. Warunki pożarowe były takie, że o życiu starszej kobiety decydowały sekundy. - Gdyby nie on to właścicielka na pewno niestety by już nie żyła - mówili świadkowie pożaru.

Sam strażak wykazuje się niezwykłą skromnością. - Nie czuję się bohaterem. Robiłem to, co do mnie należy - krótko komentuje w rozmowie z NewsLubuski.pl.

"Jesteśmy dumni z postawy Bartka"

Zadowolenia z zachowania ochotnika nie ukrywa prezes OSP Santocko, Paweł Niciejewski. - Jesteśmy dumni. To czynny strażak z wieloletnim doświadczeniem w naszej jednostce. Często jeździ jako dowódca. Sam jestem strażakiem zawodowym od 10 lat i wiem, że niewielu zdecydowałoby się na to, by wejść do palącego się domu - podkreśla.

Strażak został nagrodzony przez prezydenta Gorzowa: Bohaterski strażak nagrodzony przez prezydenta Gorzowa. "To akt wyjątkowej odwagi"

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u