Milion złotych na nowe karetki w Zielonej Górze i Gorzowie (ZDJĘCIA)

14 luty 2020
Autor: 
Nowe karetki w Zielonej Górze i Gorzowie Redakcja/archiwum

Nowoczesne ambulanse już wkrótce trafią na wyposażenie stacji pogotowia w Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim. Wymienione zostaną najstarsze pojazdy.

Wojewódzkie Stacje Pogotowia Ratunkowego wzbogacą się o kolejne nowoczesne pojazdy. Samorząd województwa przeznaczył na ten cel milion złotych.

- W naszym regionie pokazujemy, że ratownictwo to ważna sprawa. Dziś przekazujemy po 500 tysięcy złotych dla każdej z jednostek, co umożliwi wymianę taboru. To jednostki pierwszego kontaktu, więc są bardzo ważne w systemie ratowania życia i zdrowia mieszkańców - mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

Nowa karetka w Zielonej Górze

W ubiegłym roku do WSPR Zielona Góra trafiły dwa nowe pojazdy (podstawowy i specjalistyczny) zabudowane na furgonie Mercedesa. Teraz przyszła pora na zastąpienie najstarszego zespołu podstawowego, który w stacji znajduje się już od blisko 10 lat.

- Ratownictwo to przede wszystkim ludzie: lekarze, ratownicy. Jednak bez nowoczesnego sprzętu nie są w stanie skutecznie udzielać pomocy medycznej. Stąd też konieczność zakupu nowego ambulansu z najnowocześniejszym sprzętem. Taki pojazd kosztuje około 650 tysięcy złotych - wyjaśnił Marcin Mańkowski, dyrektor zielonogórskiej jednostki.

Karetka bariatryczna dla Gorzowa

Gorzowska stacja pogotowia wzbogaci się o kolejny ambulans dostosowany do przewozu pacjentów ze znaczną nadwagą. W środku znajdą się m.in. elektryczne nosze. - Byliśmy pierwszymi posiadaczami takich noszy. Mają one układ elektryczny, co pozwala bez ruszania pacjenta jednemu człowiekowi przewozić go przez przeszkody - informuje dyrektor WSPR w Gorzowie Wlkp. Andrzej Szmit.

Jednostka chce odnowić posiadany tabor, a tym samym zmniejszyć koszty napraw. Obecnie są one stosunkowo wysokie ze względu na wysoką awaryjność i znaczny stopień zużycia ambulansów. Nowa karetka będzie używana przez zespół specjalistyczny, czyli taki, w którym obecny jest lekarz.

Fot. Lubuskie.pl

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u