Plany lubuskich strażaków na 2020: posterunek PSP w Drezdenku i budowa jednostki w Kostrzynie

27 luty 2020
Autor: 
Lubuscy strażacy podsumowali 2019 rok Fot. KW PSP Gorzów Wlkp.

Ponad 14 tysięcy interwencji odnotowali lubuscy strażacy w 2019 roku. Podczas dzisiejszej odprawy rocznej wyróżniono też kilku funkcjonariuszy i przedstawiono plan działania na bieżący rok.

14287 zdarzenia, w tym 5181 pożarów, 7992 miejscowych zagrożeń oraz 1114 alarmów fałszywych - to w największym skrócie bilans ubiegłego roku w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Gorzowie Wielkopolskim. Każdego dnia w lubuskich Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych w pełnej gotowości do wyjazdu i udzielenia pomocy było 163 ratowników.

Szczegółowe podsumowanie zaprezentowano podczas narady, która odbyła się w czwartek, 27 lutego. W odprawie udział wzięli Komendant Główny PSP st. bryg. Andrzej Bartkowiak, Lubuski Komendant Wojewódzki PSP bryg. Patryk Maruszak wspólnie z zastępcami oraz komendanci miejscy i powiatowi z terenu województwa. Obecni byli też przedstawiciele środowiska i innych służb.

Podziękowania dla strażaków

Szef lubuskich strażaków bryg. Patryk Maruszak podziękował za codzienną służbę i pełną gotowość wszystkim strażakom w województwie. Za duży wkład w pracy na rzecz bezpieczeństwa wspólnie z komendantem głównym wyróżnił 8 funkcjonariuszy. Wśród nich znaleźli się m.in.: ogn. Krystian Misiak i ogn. Maciej Solarek z KM PSP w Zielonej Górze, sekc. Dawid Lewandowski z KP PSP Żary oraz mł. kpt. Aleksandra Świstel z KW PSP Gorzów Wlkp.

Słowa uznania wygłosił także wojewoda Władysław Dajczak. - Jako przedstawiciel rządu z całego serca dziękuję za ten rok, za ofiarną służbę i oddanie. Dziękuję Wam jako wojewoda, który odpowiada za bezpieczeństwo mieszkańców regionu. Trudno wyobrazić sobie to poczucie bezpieczeństwa bez Waszej pracy, poświęcenia oraz profesjonalizmu, który na co dzień widzimy - podkreślał.

Plany strażaków na 2020 rok

Jednym z założeń jest utworzenie posterunku Państwowej Straży Pożarnej w Drezdenku. Wszystko w celu lepszego pokrycia obszaru chronionego KP PSP Strzelce Krajeńskie i skrócenia czasu reakcji na zdarzenia. Jednostka byłaby zlokalizowana w miejscowej remizie OSP.

Dodatkowo planuje się wybudować nową strażnicę dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Kostrzynie nad Odrą oraz rozbudować budynek Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie Wielkopolskim.

Sprawdź: Jak interweniowały lubuskie jednostki OSP w 2019 roku? (STATYSTYKA)

Fot. KW PSP Gorzów Wlkp.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u