Koronawirus w Polsce. Odwołano wszystkie imprezy w Zielonej Górze i Gorzowie

04 marzec 2020
Autor: 
Odwołano imprezy masowe w Zielonej Górze i Gorzowie Fot. DronLubuski.pl

Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki odwołał wszystkie imprezy masowe na dwa tygodnie. To efekt pierwszego potwierdzonego przypadku koronawirusa w Polsce. - Lepiej zapobiegać niż prowokować los - mówił prezydent podczas specjalnej konferencji.

Władze miasta odwołały wszystkie imprezy masowe, które były zaplanowane na najbliższe dwa tygodnie. O decyzji magistratu poinformował w środę po godzinie 14:00 podczas specjalnej konferencji Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.

- Decyzja została podjęta po konsultacjach z wojewodą. Pierwszy przypadek, który pojawił się w Polsce to osoba, która przyjechała z Niemiec właśnie z imprezy masowej. Uważamy, że lepiej zapobiegać takim wydarzeniom niż prowokować los - podkreślał Janusz Kubicki.

Prezydent informuje, że na chwilę obecną nie ma potrzeby zamykania szkół, przedszkoli i innych podobnych obiektów. Dyrektorzy placówek otrzymali informacje o procedurach oraz zostali zapoznani z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Odwołane imprezy masowe w Zielonej Górze

Wśród odwołanych wydarzeń znajduje się m.in. 4. Koncert Muzyki Filmowej, Mistrzostwa Polski Polskiego Towarzystwa Tańca oraz XVIII Targi Edukacyjne ABSOLWENT 2020.

- Uważamy, że te imprezy mogą się odbyć w innym terminie, że świat się nie zawali, jeśli nie wysłuchamy muzyki - ocenił prezydent Zielonej Góry.

Ponadto zagrożone są najbliższe mecze Stelmetu Enea BC z MKS-em Dąbrowa Górnicza (11 marca) i Polskim Cukrem Toruń (16 marca). W podobnej sytuacji znajduje się sparing Falubazu z Kolejarzem Opole zaplanowany na 10 marca.

Wydarzenia odwołuje także Gorzów Wielkopolski

Wszystkie imprezy masowe nadzoruje wojewoda lubuski Władysław Dajczak. Podziela on zdanie zielonogórskiego magistratu o zawieszeniu imprez, które powodują przemieszczanie dużej ilości osób.

Zarząd Województwa Lubuskiego poinformował, że decyzję o wstrzymaniu imprez masowych podjęły również władze Gorzowa Wielkopolskiego. - Apelujemy także do jednostek samorządu o podjęcie podobnych działań w odniesieniu do swoich jednostek - informuje.

Przeczytaj też: 38 strażaków PSP z Międzyrzecza poddanych kwarantannie z powodu koronawirusa!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u