Nawet siedem godzin czekania na granicy z Niemcami. Wszystko przez koronawirusa (ZDJĘCIA)

16 marzec 2020
Autor: 
Nawet siedem godzin czekania na granicy z Niemcami Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Wielogodzinne oczekiwanie na wjazd do Polski. Najgorzej sytuacja wygląda w Świecku i Jędrzychowicach (woj. dolnośląskie). Wjechać do kraju mogą tylko Polacy, wszyscy muszą poddać się 14-dniowej kwarantannie.

W związku z koronawirusem ograniczono ruch międzynarodowy i przywrócono kontrole graniczne. W poniedziałek, 16 marca, Nadodrzański Oddział Straży Granicznej podał szacunkowy czas oczekiwania na przywróconych przejściach.

Dane pochodzą z godziny 15:00. I tak szacunkowy czas oczekiwania na przejściach granicznych w Świecku i Jędrzychowicach (woj. dolnośląskie) wynosi siedem godzin, natomiast sześć w Olszynie. Kierowcy poczekają też około dwie godziny w Kołbaskowie i Krajniku Dolnym (woj. zachodniopomorskie).

- Prosimy, aby w miarę możliwości korzystać z innych przejść, w których ruch odbywa się na bieżąco - informuje mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik nadodrzańskich pograniczników.

Jak wygląda kontrola?

- Kierowcy i pasażerowie po zmierzeniu temperatury wypełniają karty z danymi oraz informacją o miejscu kwarantanny. Po stwierdzeniu, że żadna z osób nie ma podwyższonej temperatury, funkcjonariusze odbierają karty lokalizacji oraz weryfikują podane informacje. Karta kierowcy zawiera dodatkowe dane, m.in. numer rejestracyjny i trasę przejazdu. Każdorazowo w przypadku osoby zgłaszającej złe samopoczucie i z podwyższoną temperaturą, dalsze czynności realizują służby medyczne - relacjonuje nadkom. Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji.

Wszystko dla bezpieczeństwa, aby światowa pandemia w jak najmniejszym stopniu dotknęła nasze społeczeństwo.

Przeczytaj też: Szpital zakaźny w Gorzowie już działa. "Diagnostyka do 4 godzin" (ZDJĘCIA)Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u