Polski pacjent "zero" opuścił szpital w Zielonej Górze! (FILM)

20 marzec 2020
Autor: 
Polski pacjent "zero" opuścił szpital w Zielonej Górze Fot. Studio W66

To już pewne! Pierwszy pacjent "zero" opuścił oddział zakaźny szpitala w Zielonej Górze. Mężczyzna spędził w lecznicy ponad dwa tygodnie.

W piątek, 20 marca, 66-letni pacjent "zero" został oficjalnie wypisany z zielonogórskiego szpitala. Zakażenie koronawirusem potwierdzono u mieszkańca Cybinki w nocy 4 marca. Mężczyzna przyjechał do Polski autobusem z Niemiec.

Planowo pacjent miał opuścić oddział zakaźny już 18 marca. Okazało się jednak, że niezbędne są dodatkowe badania. Kolejnego dnia lekarze nie wypisali 66-latka na prośbę samego mężczyzny. Mimo to w mediach ukazała się informacja o jego wyjściu. Był to fake news.

Dziś przed szpitalem czekali na niego bliscy. Mężczyzna był uśmiechnięty i mówił, że jest całkowicie zdrowy. Dziękował wszystkim pracownikom szpitala za opiekę.

- Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do mojego wyzdrowienia. Miałem kolegów, którzy wspomagali mnie dobrym słowem. Chciałbym teraz mieć troszeczkę spokoju - mówił pacjent.

Przeczytaj też: "Jestem na zakupach, zaraz wracam" - łamanie kwarantanny w LubuskiemRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u