Bezpieczna wakacyjna jazda

27 czerwiec 2016
Autor: 

Rozpoczęły się wakacje. Wyruszamy na wypoczynek, urlop, w odwiedziny do rodziny. Zachowajmy odpowiednią prędkość i cierpliwość.

Policjanci przypominają kierującym o respektowaniu praw innych uczestników ruchu drogowego w tym w szczególności osób pieszych czy rowerzystów tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Mundurowi zwracają uwagę na ich bezpieczeństwo, dlatego osoby łamiące przepisy i zagrażające innym mogą się spodziewać surowych konsekwencji – mandatów lub nawet wniosków o ukaranie kierowanych do sądu.

W związku z licznymi wakacyjnymi wyjazdami przypominamy wszystkim o konieczności zachowania zasad bezpieczeństwa, dostosowaniu prędkości do warunków atmosferycznych i natężenia ruchu. Na drogach będzie więcej patroli policyjnych, które zadbają o bezpieczeństwo podróżujących i wyeliminują z ruchu tzw. „piratów drogowych”, ale już teraz prosimy o cierpliwość, rozsądek za kierownicą i przestrzeganie przepisów oraz szacunek dla innych podróżujących. Osoby znacznie przekraczające prędkość, wykonujące gwałtowne manewry czy zagrażające innym uczestnikom ruchu drogowego mogą się spodziewać zdecydowanej reakcji policjantów. Policja przestrzega również przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholu!

Kierującym, którzy będą podróżować trasą S3 muszą wziąć pod uwagę utrudnienia w ruchu związane z budową 44-kilometrowego odcinka od Sulechowa do Nowej Soli. Pamiętajmy, że przez woj. lubuskie przebiega najdłuższy odcinek S3 i to właśnie na terenie naszego województwa można się spodziewać największych utrudnień. Policjanci w radiowozach i na motocyklach będą patrolować te odcinki, a w razie konieczności kierować ruchem tak, aby nie tworzyły się korki. Wszystkim kierującym radzimy przed wyjazdem zaplanować sobie dokładnie podróż, sprawdzić (na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad), w których miejscach napotkamy utrudnienia i w miarę możliwości wybierać drogi alternatywne o mniejszym natężeniu ruchu. Kierujących, którzy będą podróżować krajową „trójką” prosimy o cierpliwość, dostosowanie prędkości do natężenia ruchu i przestrzeganie ograniczeń prędkości, w szczególności w miejscach wyjazdów z budowy. Pamiętajmy też, aby zaplanować odpoczynek, szczególnie gdy podróżujemy z dziećmi lub podczas upałów, a także zabrać ze sobą wodę. Jeśli mamy problemy ze zdrowiem, ciśnieniem lub bardzo męczą nas upały, radzimy wyjeżdżać wcześnie rano lub późnym wieczorem, gdy temperatura trochę spadnie.

KMP Zielona Góra

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u