Policjanci docenieni przez wojewodę (ZDJĘCIA)

28 czerwiec 2016
Policja Lubuska

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wyróżnił policjantów z Międzyrzecza, którzy przed kilkoma dniami uratowali życie młodym chłopcom. Natychmiastowa reakcja na sygnał, błyskawiczny dojazd na miejsce połączony z profesjonalnie przeprowadzonymi działaniami ratującymi życie, pozwoliło uniknąć tragedii, która była właściwie o krok. W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie, na którym wyróżniono policjantów z Międzyrzecza. Wojewoda Lubuski- Władysław Dajczak oraz szef lubuskich policjantów, mł. insp. Jarosław Janiak, podziękowali funkcjonariuszom za zaangażowanie w służbie i profesjonalizm, dzięki któremu 9 i 10 latek mogą nadal cieszyć się życiem.

Do rozwiązania wielu sytuacji wystarczy optymalne do nich podejście. Do innych niezbędne jest wykazanie się 100 % skutecznością, wykorzystując określone, pojedyncze umiejętności. Ale są takie, które wymagają wiedzy interdyscyplinarnej, przekrojowej, gdzie tylko wykorzystanie jej całej w krótkim okresie czasu gwarantować będzie sukces i decydować o czyimś życiu. Przy tym niezbędne są cechy predestynujące do pełnienia policyjnej służby. Bo tylko „zimna krew” może w takich sytuacjach sprawić, że umiejętności te zostaną w pełni wykorzystane. Wówczas gwarantują skuteczność.

Tak było 18 czerwca, kiedy dwaj chłopcy w wieku 9 i 10 lat, aby utrzymać się przy życiu, musieli liczyć na profesjonalistów. Mieli szczęście, że takie osoby były do dyspozycji. Mł. asp. Krystian Strzępek i sierż. szt. Michał Hofanowski policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Międzyrzecza błyskawicznie dotarli na miejsce i wykonali czynności, które pozwoliły ocalić życie młodych chłopców.

Wzorowa postawa policjantów komentowana i relacjonowana była w ogólnopolskich środkach masowego przekazu.

Spotykamy się po raz kolejny z policjantami, którzy pełniąc w ten sposób służbę, w całości wypełniają misję i służbę wobec społeczeństwa. Wiele razy podkreślałem, przy okazji chociażby ślubowań nowych policjantów, że to nie jest praca, tylko służba wymagająca poświęceń oraz profesjonalizmu. Dziękuję, że to rozumiecie- podkreślił Wojewoda Lubuski gratulując policjantom ich postawy.

Szef lubuskich policjantów również docenił profesjonalizm funkcjonariuszy. W najbliższym czasie policjanci z Międzyrzecza wraz z innymi kolegami z regionu, którzy także wykazali się bohaterską postawą, będą wyróżnieni przez szefa lubuskich stróżów prawa. Społeczeństwo może liczyć na lubuskich policjantów.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u