Długa podróż z Chin
Samolotem z Szanghaju do Warszawy, a następnie siedmioma wojskowymi ciężarówkami prosto do magazynu Portu Lotniczego Zielona Góra – Babimost. - To 12,5 tony środków ochrony osobistej, 90 m3! I prawda jest taka, że samorząd województwa złożył zamówienie na 5,5 mln zł, a miasto Zielona Góra na 800 tys. zł. Nasz sprzęt trafi niezwłocznie do lubuskich szpitali. Wszystkim z całego serca dziękuję za współpracę w realizacji tego zadania! Moc jest z nami! - pisze Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak.
Pomogło Wojsko
- 7 ciężarówek, 15 żołnierzy z Lubuskiego jedzie do Warszawy, po nasz ładunek na Okęcie. To się dzieje naprawdę, wielka sprawa, to prawdziwy most ludzkich serc - Chiny/Polska. – relacjonowała w mediach społecznościowych Marszałek Województwa Elżbieta Anna Polak. Żołnierze z 4. Pułku Przeciwlotniczego - Czerwieńsk, 11. Batalionu Remontowego - Żagań oraz Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej - Międzyrzecz odebrali dziś 90 metrów sześciennych sprzętu i bezpiecznie dostarczyli do Babimostu. Stąd sprzęt ruszy w dalszą drogę do lubuskich szpitali.
Sprawy logistyczne
Wojskowy transport po apelu Marszałek Województwa Elżbiety Anny Polak zorganizował gen. Jarosław Mika, Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych. Bezpłatny magazyn zapewnił dyrektor Portu Lotniczego Zielona Góra - Babimost zaś Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego zaproponował nieodpłatne rozwiezienie towarów do szpitali. Przy rozładunku pomagali również druhowie z OSP w Starym Kisielinie.
Pomogła firma LUG
Wiedza i doświadczenie pracowników Grupy Kapitałowej LUG w działalności na rynkach międzynarodowych istotnie wsparły działania zarządu Województwa Lubuskiego i Miasta Zielona Góra w pozyskaniu niezbędnego sprzętu ochrony osobistej dla lubuskich szpitali i pozostałych służb. Doświadczenie zdobyte na rynkach międzynarodowych i posiadane kontakty pozwoliły firmie skoordynować cały proces zakupu oraz przygotowania transportu do Polski. - Jesteśmy gotowi zaoferować również innym regionom taką pomoc jak w przypadku Województwa Lubuskiego i Zielonej Góry. Chętnie zaangażujemy nasze know-how i zasoby we wspólny wysiłek walki z koronawirusem. - podkreśla Mariusz Ejsmont wiceprezes zarządu LUG S.A, który koordynował projekt.
Co dokładnie zostało zamówione?
Sprzęt ochrony osobistej, niezbędny personelowi medycznemu, który jest na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem. Zamówione zostało: milion rękawiczek, 150 tys. maseczek, 35 tys. gogli, 25 tys. kompletnych kombinezonów i 4 tys. przyłbic.
https://newslubuski.pl/spoleczne/8360-12-5-tony-srodkow-ochrony-osobistej-dla-lubuskich-szpitali.html#sigProId9e080029cf
Czytaj także - Duże zagrożenie pożarowe w Lubuskiem. Leśna ściółka dramatycznie sucha