Zielona Góra: Polała się krew pod urzędem. Zebrano ponad 11 litrów cennego płynu (ZDJĘCIA)

23 lipiec 2020
Autor: 
Zielona Góra: Polała się krew pod Urzędem Marszałkowskim Fot. UMWL

Wakacyjna, honorowa zbiórka pod lubuskim Urzędem Marszałkowskim. 25 osób podzieliło się najcenniejszym darem życia - własną krwią. Dzięki temu zebrano ponad 11 litrów tego cennego płynu.

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego tradycyjnie zorganizował zbiórkę krwi w trakcie wakacji. To najlepszy moment, bo właśnie teraz w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zapasy krwi zmniejszają się w bardzo szybkim tempie.

O pomoc apeluje m.in. szpital w Gorzowie Wielkopolskim, który wraca do planowanych zabiegów i operacji, jednocześnie realizując też te, które wcześniej musiał odwołać ze względu na pandemię koronawirusa. Aby szpital był w pełni zabezpieczony, w Banku Krwi powinno się znajdować około 180-200 jednostek, stąd apele do krwiodawców.

- Chirurgii bez krwi nie ma. Dużych zabiegów operacyjnych, pomimo postępu technologicznego, nie da się zrobić inaczej. Dlatego właśnie regionalne centra krwiodawstwa wykonują tak ważną pracę - tłumaczył prof. Dawid Murawa z zielonogórskiego szpitala.

Pomidory i strefa relaksu

Krwiodawcy w podziękowaniu za dar życia oprócz słodkiego pakietu od RCKiK mogli liczyć na drobne upominki. Tradycyjnie już czekały na nich pomidory, które mogli zabrać do swoich domów oraz specjalna strefa reklaksu.

Dziś podczas 5-godzinnej akcji udało się zebrać ponad 11 litrów krwi. Do tej pory Urząd Marszałkowski zorganizował już 20 zbiórek.

- Zebraliśmy ponad 350 litrów krwi. Mamy w regionie aż 767 dawców, to bardzo dużo. Bardzo dziękujemy im za ofiarność - podsumowała marszałek Elżbieta Anna Polak.

Przeczytaj też: Szpital w Zielonej Górze będzie miał nowy OIOM. "Nastąpi poprawa jakości leczenia"

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u