Rajd pijanego kierowcy po Świdnicy. Wydmuchał blisko 2 promile alkoholu

23 lipiec 2020
Autor: 
Rajd pijanego kierowcy po Świdnicy. Wydmuchał blisko 2 promile alkoholu Redakcja/archiwum

Poczuł w sobie zew rajdowca i pod wpływem alkoholu pędził ulicami podzielonogórskiej Świdnicy. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. Miał blisko dwa promile alkoholu.

Wszystko wydarzyło się w czwartkowe popołudnie, 23 lipca. Przed godziną 14:00 dyżurny zielonogórskiej policji otrzymał zgłoszenie o samochodzie osobowym marki Skoda pędzącym ulicami Świdnicy. Istniała uzasadniona obawa, że mężczyzna może kierować pod wpływem alkoholu.

Na miejsce natychmiast skierowano najbliższe patrole policji. Mundurowi zatrzymali opisany pojazd na ulicy Mieszka I. Szybko okazało się, że mężczyzna faktycznie był pijany.

- Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w swoim organizmie blisko dwa promile alkoholu. Został przewieziony do izby wytrzeźwień - mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka policji w Zielonej Górze.

Teraz mężczyznę czeka zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat oraz grzywna do 5 tysięcy złotych. Ponadto grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj też: Komary tną na potęgę. Od jutra ruszają opryski w gminie Świdnica pod Zieloną GórąRedakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u