Przeprawa galarem na drugą stronę Odry w Cigacicach za symboliczną opłatą!

05 sierpień 2020
Autor: 
Redakcja

Remont mostu w Cigacicach ma potrwać nawet do końca listopada 2021 roku. Na czas prac obiekt jest całkowicie zamknięty dla ruchu pieszego oraz kołowego. Chcąc bezpiecznie przedostać się na drugą stronę musimy nadrobić sporo kilometrów. Pojawiła się jednak alternatywa! 

Blisko stuletni most na Odrze w Cigacicach doczekał się wielkiego remontu, który znacząco podniesie jakość i wytrzymałość konstrukcji na kolejne lata. Niestety na czas prac remontowych obiekt jest całkowicie zamknięty dla ruchu pieszego oraz kołowego. Takie utrudnienia mogą potrwać nawet do końca listopada 2021 roku. Obecnie chcąc przedostać się na drugą stronę rzeki musimy skorzystać z trasy S3 lub przeprawy promowej w Pomorsku. Ta pierwsza opcja wyklucza przejazd rowerem, zaś druga wymaga nadrobienia kilkunastu kilometrów. 

Z Zielonej Góry do Odry w Cigacicach prowadzi nowa ścieżka rowerowa. Wiele osób decyduje się na rowerowe podróże poza miasto, niestety nie może kontynuować ich dalej w kierunku Sulechowa z powodu remontowanego mostu. Z pomocą przychodzą właściciele galarów, którzy z dobroci serca, za symboliczną opłatą 5 złotych przetransportują cyklistów na drugą stronę. Transport odbywa się z przystani w Cigacicach na drugą stronę rzeki w linii prostej oraz z powrotem. Przed planowaną podróżą najlepiej zadzwonić na numer telefonu 531 559 930 i umówić się ile osób będzie chciało przepłynąć oraz o której godzinie.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u