Gdzie woda czysta i trawa zielona

10 lipiec 2016
Autor: 

Dwa tygodnie wakacji za nami, więc większość osób myśli o wypoczynku nad wodą. Tylko gdzie? Jak wybrać odpowiednie miejsce, aby było zdrowo, czysto i bezpiecznie? Które kąpieliska są godne uwagi, a które lepiej omijać szerokim łukiem?

Pamiętajmy o bezpieczeństwie. Nie tylko swoim, ale również naszych bliskich i wybierzmy kąpieliska strzeżone, na których znajdują się ratownicy. Zwróćmy też uwagę na czystość wody, ponieważ bakterie w zanieczyszczonych zbiornikach mogą być przyczyną niebezpiecznych chorób. Wykaz czystych kąpielisk znajduje się poniżej. Warto się z nim zapoznać.

O czym prawdziwy plażowicz nie może zapomnieć? Krem do opalania z filtrem UV, strój kąpielowy, ręcznik, woda i jedzenie, okulary przeciwsłoneczne i do pływania, ubranie na zmianę.

Pamiętajmy o tym, żeby zawsze zapoznawać się z regulaminem kąpielisk, a kiedy lepiej unikać wchodzenia do wody? Przede wszystkim bezpośrednio po jedzeniu, ponieważ kolka jelitowa mogłaby wywołać silny ból brzucha, co w znacznym stopniu utrudniłoby swobodę ruchów w wodzie. Oprócz tego zawsze powinniśmy uważnie obserwować otoczenie. Jeśli w pobliżu nie ma ratownika, wywieszona jest czerwona flaga, czy też tafla wody nie jest gładka, a występują silne prądy i wysokie fale – nie ryzykujmy.

Słońce, plaża, woda… Marzenie każdego urlopowicza. A jakby dodać do tego piwo, czy dwa, to już w ogóle rewelacja. Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że najwięcej utonięć zdarza się pod wpływem środków odurzających. Nawet jedno piwo w połączeniu z mocnym słońcem może doprowadzić do tragedii. Dlatego zawsze bądźmy rozsądni, woda jest niebezpiecznym żywiołem. Trunki wysokoprocentowe zostawmy na wieczór przy ognisku, a do plażowej torby spakujmy butelkę czystej wody.

Wykaz kąpielisk:
icon pdf

 • Akcja! #Wakacyjna reklamacja

  Akcja! #Wakacyjna reklamacja

  Wakacje za nami! Nie wszyscy będą jednak je miło wspominać. Wielu konsumentów doświadczyło trudności np. z opóźnionym lub odwołanym lotem, wynajmem auta, rezerwacją pokoju hotelowego, czy z biurem podróży… Odpowiedzią na to może być Twoja reklamacja. Europejskie Centrum Konsumenckie w ramach kampanii „Akcja! #Wakacyjna reklamacja” – zachęca do egzekwowania swoich praw!

 • Mikołajki – noclegi i atrakcje. Gdzie się zatrzymać i co zobaczyć?

  Mikołajki – noclegi i atrakcje. Gdzie się zatrzymać i co zobaczyć?

  Planując wyjazd na Mazury, jednym z obowiązkowych punktów na mapie jest miejscowość znajdująca się w samym sercu pojezierza – Mikołajki. Ten malowniczy kurort położony jest pomiędzy jeziorami Tałty i Mikołajskim oraz nieopodal jeziora Śniardwy.

 • Top 10 najczęściej kradzionych marek i modeli samochodów w Polsce w 2020 r.

  Top 10 najczęściej kradzionych marek i modeli samochodów w Polsce w 2020 r.

  W 2020 r. z powodu kradzieży wyrejestrowano 6910 samochodów osobowych w Polsce. W ubiegłym roku najczęściej kradzioną marką była Toyota (787 sztuk), a modelem Audi A4 (214). Co czwarte auto skradziono w Warszawie.

 • Wniosek o urlop wypoczynkowy - o czym pamiętać?

  Wniosek o urlop wypoczynkowy - o czym pamiętać?

  Zgodnie z Kodeksem Pracy każdemu pracownikowi przysługuje prawo do corocznego, nieprzerwanego, płatnego urlopu wypoczynkowego. Wymiar urlopu wynosi odpowiednio: 20 dni dla pracowników, którzy zatrudnieni są mniej niż 10 lat oraz 26 dni dla pracowników, którzy przepracowali co najmniej 10 lat.

 • Duże zainteresowanie bonem turystycznym

  Duże zainteresowanie bonem turystycznym

  Ponad 1,4 tys. przedsiębiorców turystycznych i organizacji pożytku publicznego zgłosiło się, za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS, do programu Polski Bon Turystyczny.

 • Ogromne utrudnienia na trasie S3 pod Zieloną Górą. Będzie jeszcze gorzej

  Ogromne utrudnienia na trasie S3 pod Zieloną Górą. Będzie jeszcze gorzej

  Ogromne utrudnienia w ruchu na trasie S3 na wysokości Cigacic. Korek w kierunku Zielonej Góry ma ponad 4 kilometry i sięga Sulechowa. Nie lepiej jest na trasie alternatywnej przez tzw. Starą Trójkę. Będzie jeszcze gorzej...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u