Rusza remont ul. Zjednoczenia w Zielonej Górze. MZK zmienia kursowanie autobusów

16 wrzesień 2020
Autor: 
Remont ul. Zjednoczenia w Zielonej Górze. MZK zmienia kursowanie Redakcja/archiwum

Już jutro rozpocznie się remont ulicy Zjednoczenia w Zielonej Górze. Pasażerowie MZK muszą liczyć się z utrudnieniami. Autobusy będą kursowały zmienionymi trasami.

Roboty drogowe obejmą ulicę Zjednoczenia na odcinku od skrzyżowania z ulicą Herberta do zjazdu do serwisu ogumienia samochodowego w pobliżu wiaduktu. Prace ruszą już jutro w czwartek, 17 września.

Inwestycja zakłada wymianę nawierzchni, zatok autobusowych, chodników i ciągów pieszo-rowerowych oraz zjazdów. Przebudowana zostanie też sygnalizacja świetlna wraz z oświetleniem drogowym. Ponadto w ramach prac zbudowana zostanie kanalizacja deszczowa oraz prawoskręt w ul. Działkową.

Autobusy MZK zmienią trasy

Ze zmianami zmierzą się pasażerowie Miejskiego Zakładu Komunikacji w Zielonej Górze. Do odwołania autobusy linii nr 10 i 39 będą kursowały zmienionymi trasami.

Linia nr 10: WROCŁAWSKA – (…) – Wyszyńskiego – al. Wojska Polskiego – Rondo PCK – Zjednoczenia – Energetyków – (…) – OS.ZDROJOWE – (…) – Energetyków – Zjednoczenia – Rondo PCK – al. Wojska Polskiego – Wyszyńskiego – (…) – WROCŁAWSKA

Szkolna linia nr 39: OS.CZARKOWO – (…) – Energetyków – Zjednoczenia – Rondo PCK – al. Wojska Polskiego – Zacisze – Wyszyńskiego – BOTANICZNA

Na czas objazdu zawieszone zostaje funkcjonowanie przystanków na ulicy Działkowej: "Kręta" oraz "Działkowa" (nr 480 i 481).

Spore utrudnienia dla kierowców

- Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Na całym odcinku zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy na jezdni prawej. Po wykonaniu większości prac na jezdni lewej, w kolejnym etapie z ruchu zostanie wyłączona jezdnia prawa - informuje Urząd Miasta Zielona Góra.

Przeczytaj też: Wypadek na Łużyckiej w Zielonej Górze. Poszkodowany motocyklista (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u