Pijany 26-latek uciekał autem przed policją. Wcześniej ukradł ze sklepu butelki whisky

16 wrzesień 2020
Autor: 
Pijany 26-latek uciekał autem przed policją Fot. KPP Wschowa

Pijany uciekał przed policją ulicami Wschowy. 26-letni kierowca został zatrzymany. Wydmuchał ponad promil alkoholu. Wcześniej ukradł butelki whisky ze sklepu.

Wszystko wydarzyło się we wtorkowy wieczór, 15 września. Patrol wschowskich policjantów patrolujący rejon miasta zwrócili uwagę na samochód osobowy marki Seat. Kierowca na widok radiowozu wykonywał manewry, które wzbudziły podejrzenia mundurowych.

- Funkcjonariusze postanowili to sprawdzić. Tym bardziej że ten sam pojazd zatrzymany był do kontroli już kilka godzin. Wtedy jego 28-letni kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania i znajdował się w stanie po użyciu alkoholu - informuje kom. Maja Piwowarska, rzecznik policji we Wschowie.

Miał ponad promil alkoholu

Kierowca nie zwracał uwagi na polecenia wydawane przez mundurowych i nagle zaczął uciekać. Po krótkim pościgu mężczyzna zatrzymał auto. Szybko okazało się, że 26-letni mieszkaniec gminy Wschowa był pod wpływem alkoholu.

- Badanie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Pasażerowie siedzący w pojeździe również byli nietrzeźwi - dodaje kom. Piwowarska.

Nie było to jednak jedyne przewinienie 26-latka. Niespełna dwie godziny przed zatrzymaniem został zarejestrowany przez sklepowy monitoring, kiedy nie płacąc za butelki whisky, opuścił jeden ze wschowskich marketów.

Przeczytaj też: Wypadek na Łużyckiej w Zielonej Górze. Poszkodowany motocyklista (ZDJĘCIA)Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u