Rolnicy zablokują węzeł trasy S3 i krajową "32" koło Sulechowa. Blokada też pod Gorzowem

06 październik 2020
Autor: 
Protest rolników w Lubuskiem. Zablokują drogi Fot. DronLubuski.pl

Ogólnopolski protest rolników z OPZZ i AGROunii przeciwko "Piątce dla zwierząt". Jutro (7 października) zablokują wiele dróg krajowych i ekspresowych. Rolnicy pojawią się koło Sulechowa oraz Gorzowa Wielkopolskiego.

Protesty w całej Polsce rozpoczną się o godzinie 10:00. Rolnicy przez kilka godzin będą blokować drogi krajowe, ekspresowe oraz autostrady. Przedstawiciele OPZZ i AGROunii chcą wycofania procedowanej w parlamencie "Piątki dla zwierząt".

Rządowy projekt zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra oraz wykorzystywania zwierząt do celów rozrywkowych. Ponadto ustawa ma wprowadzić ograniczenie uboju rytualnego tylko do potrzeb krajowych związków wyznaniowych i zakaz trzymania psów na krótkich łańcuchach.

Blokady dróg koło Sulechowa i Gorzowa

W województwie lubuskim rolnicy na pewno pojawią się w dwóch miejscach. Zablokują węzeł trasy S3 oraz drogę krajową nr 32 koło Sulechowa. Urząd Miasta poinformował, że do godziny 13:00 niemożliwy będzie zjazd/wjazd z drogi S3 w kierunku Zielonej Góry i Gorzowa oraz zjazd z trasy S3 do miasta, a także w kierunku Poznania i Sławy.

Podobnie będzie w pobliżu Gorzowa Wielkopolskiego. Tam protestujący zablokują krajową "22" w stronę Strzelec Krajeńskich.

Przeczytaj też: Falubaz Zielona Góra walczy o brąz. Ściganie z Wrocławiem już w piątek

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u