Rolnicy protestują. Rozrzucili gnój w biurach lubuskich posłów PiS, PO i Lewicy

07 październik 2020
Autor: 
Rolnicy ozrzucili gnój w biurach posłów PiS, PO i Lewicy Fot. Filip Ziarek/Agencja Gazeta

Dziś rolnicy blokują wiele dróg w całej Polsce. W Lubuskiem zorganizowali akcję m.in. koło Sulechowa i Gorzowa. Dodatkowo grupa protestujących rozrzuciła obornik w biurach lubuskich posłów.

Organizatorami ogólnopolskiego protestu jest OPZZ i AGROunia. Rolnicy chcą wycofania procedowanej w parlamencie "Piątki dla zwierząt". Rządowy projekt zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra oraz wykorzystywania zwierząt do celów rozrywkowych. Ponadto ustawa ma wprowadzić ograniczenie uboju rytualnego i zakaz trzymania psów na krótkich łańcuchach.

W regionie protesty rozpoczęły się o godzinie 10:00. W pobliżu Sulechowa zablokowało to ruch na drodze krajowej nr 32 oraz węźle trasy S3. Rolnicy byli też obecni na krajowej "22" koło Gorzowa. Tam spowalniali ruch, jeżdżąc od ronda Gdańskiego do ronda w Różankach.

Obornik w gabinetach posłów

Jeszcze w trakcie blokad dróg część protestujących udała się do lubuskich posłów. W Zielonej Górze na początku przyjechali pod biuro posła PiS Marka Asta. Przed budynkiem oraz w jego gabinecie zostawili go bardzo dużo. Na dołączonych do nich tabliczkach widniały hasła: "PiS zabija polskie rolnictwo" i "Bronimy polską wieś".

Nie był to jednak koniec. Rolnicy zawitali też do biura posła Bogusława Wontora z Lewicy, gdzie obornik rozrzucili przy okazji składania petycji. Niemalże identycznie było w gabinecie lidera lubuskiej PO Waldemara Sługockiego.

Przeczytaj też: Lubuski sejmik w sprawie DPS Zielona Góra. W. Haręźlak odwołała nadzwyczajną sesję

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u