Zmarł wójt gminy Świdnica. Walczył z rakiem. Mieszkańcy są wstrząśnięci

11 październik 2020
Autor: 
Zmarł wójt gminy Świdnica. Walczył z rakiem Redakcja

Nie żyje Krzysztof Stefański, wójt gminy Świdnica. Zmarł nagle w niedzielę, 11 października. Samorządowiec zmagał się z chorobą nowotworową. Gminą zarządzał od 2 lat.

Krzysztof Stefański zmarł po chorobie nowotworowej, miał 61 lat. Pracę na rzecz lokalnej społeczności rozpoczął już wiele lat temu. Był cenionym nauczycielem w miejscowej szkole. W międzyczasie został radnym, a następnie przewodniczącym Rady Gminy Świdnica. Działał też w referatach Urzędu Gminy.

Doświadczenie w pracy samorządowca pozwoliło na objęcie funkcji radnego i wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Zielonogórskiego. Wójtem gminy Świdnica został w 2018 roku.

Walka z rakiem

To była wiadomość, która spadła jak grom z jasnego nieba. W 2019 roku wójt Świdnicy dowiedział się, że choruje na nowotwór. Nie został z tym jednak sam. Niemalże natychmiast otrzymał ogromne wsparcie od rodziny oraz przyjaciół.

Pomóc postanowiło też wielu mieszkańców. Komitet społeczny "Cegiełka dla wójta" stworzył internetową zbiórkę, dzięki której można było wesprzeć leczenie Krzysztofa Stefańskiego. Do akcji zbierania funduszy przyłączyli też nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Świdnicy. W placówce odbyły się specjalne koncerty i licytacje. Więcej: "Świdnica pomaga wójtowi w walce z chorobą. "Macie wielkie serca" (ZDJĘCIA)"

Śmierć wójta to dla mieszkańców gminy prawdziwa tragedia. Wszyscy pragnęli, by w pełni wrócił do zdrowia.

Kto pokieruje gminą?

Po formalnym wygaszeniu mandatu wójta osobę, która pokieruje samorządem, wyznaczy premier. Dodatkowo z mocy ustawy odwołany zostanie zastępca zmarłego włodarza gminy. Później w gminie Świdnica będą musiały odbyć się przedterminowe wybory. Zgodnie z kodeksem wyborczym muszą być one zorganizowane w przeciągu 90 dni od dnia śmierci.

Przeczytaj też: Wybuch gazu w domu koło Krosna Odrzańskiego. Jedna osoba ranna, część budynku runęła (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u