Świdnica po śmierci wójta. Mieszkańcy chcą, by komisarzem rządowym był dotychczasowy zastępca

23 październik 2020
Autor: 
Komisarz rządowy w gminie Świdnica Fot. Google Street View

Po śmieci Krzysztofa Stefańskiego, wójta gminy Świdnica, potrzebne będzie przeprowadzenie przedterminowych wyborów. Do tego czasu premier wybierze komisarza rządowego. Miejscowa społeczność liczy, że zostanie nim dotychczasowy zastępca.

Krzysztof Stefański zmarł po chorobie nowotworowej w niedzielę, 11 października. Wójtem gminy został w 2018 roku. Wcześniej był cenionym nauczycielem w miejscowej szkole oraz radnym gminy Świdnica i powiatu zielonogórskiego.

Kto będzie komisarzem rządowym?

W przeciągu 90 dni od dnia śmierci zgodnie z kodeksem wyborczym w gminie muszą zostać zorganizowane przedterminowe wybory. Do tego czasu rolę włodarza samorządu będzie sprawował komisarz rządowy, którego wybierze premier.

Mieszkańcy gminy utworzyli petycję do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego o powołanie na komisarza dotychczasowego zastępcy wójta Izabeli Mazurkiewicz.

- Cały czas godnie zastępowała wójta, pilnując interesów gminy, doprowadzając do finału rozpoczęte inwestycje i nadając bieg nowym ważnym zadaniom. Od dwóch tygodni praca w urzędzie jest wstrzymana z powodu braku osoby decyzyjnej. Powołanie jej na komisarza rządowego zapewni ciągłość pracy, kontynuację rozpoczętych inwestycji oraz spraw, które w tej chwili pozostają bez finału - czytamy w treści.

Przeczytaj też: Śmigłowiec LPR w podzielonogórskiej Świdnicy. Pomocy potrzebował 22-letni mężczyzna (ZDJĘCIA, FILM)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u