Protest w Zielonej Górze. Setki ludzi na ulicach. "Precz z kaczorem dyktatorem" (ZDJĘCIA, RELACJA NA ŻYWO)

28 październik 2020
Autor: 
Protest w Zielonej Górze. Setki ludzi na ulicach Redakcja

Wielki Spacer Studentek Uniwersytetu Zielonogórskiego przeszedł przez miasto. Tysiące osób manifestowało przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Demonstranci byli pod biurami posłów PiS i blokowali ulice.

Fala demonstracji przeciwko wyrokowi TK jest coraz większa. W Zielonej Górze protesty odbywają się codziennie. Dziś swoją akcję zorganizowały studentki UZ. Mocno wspierały ich tłumy innych przeciwników.

Manifestanci zebrali się na placu Bohaterów. Dalej przeszli przez deptak pod biuro posła PiS Marka Asta. Później zamykając główne ulice miasta znów przybyli na miejsce zbiórki. Na tym protest się jednak nie zakończył. Tłum ludzi pomaszerował w kierunku ronda PCK.

Ludzie mieli ze sobą mnóstwo plakatów. Na transparentach można było zauważyć hasła: "Jarek precz od szparek", "Moje ciało, mój wybór", "Polska piekłem kobiet" czy "Przepraszamy za utrudnienia mamy rząd do obalenia". Nie brakowało także ostrych haseł: "J***ć Kaczyńskiego i trybunał jego", "Wypie***ć" oraz sztandarowego "Je***ć PiS".

Marsz jak zawsze zabezpieczali zielonogórscy policjanci. Wspierali ich funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wielkopolskim, którzy pełnią służbę na terenie miasta.

Relacja live: "Zielona Góra: Protest kobiet - Wielki Spacer Studentek UZ"

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u