Rząd zamyka cmentarze. ZGK odkupi od sprzedawców chryzantemy

30 październik 2020
Rząd zamyka cmentarze. ZGK odkupi od sprzedawców chryzantemy Pixabay

Epidemia koronawirusa przybiera na sile. Dziś na specjalnie zwołanej konferencji premier Mateusz Morawiecki poinformował o nowych obostrzeniach, między innymi podjęto decyzję o zamknięciu cmentarzy w dniach 31 października oraz 1 i 2 listopada. To gwóźdź do trumny dla sprzedawców kwiatów i zniczy.

W tym roku branża ogrodnicza liczy straty spowodowane epidemią koronawirusa. Na pomoc zielonogórskim handlarzom ruszył Zakład Gospodarki Komunalnej. Zgodnie z decyzją Prezydenta Miasta Zielona Góra, Janusza Kubickiego, ZGK odkupi od handlowców - w cenach hurtowych - chryzantemy w doniczkach, których nie udało im się sprzedać. Trafią one na miejskie ronda, skwery oraz do parków.

Wszystkie osoby zainteresowane pomocą ZGK proszone są o kontakt od jutra (31.10) od godz. 8:00 rano pod nr 609 453 791.

Pogrzeby w tym okresie będą mogły się odbywać. Wejście na cmentarz będzie możliwe w trakcie pogrzebu i czynności z nim związanych.

Przeczytaj też: Tłumy ludzi na nekropoliach. Cmentarz w Zielonej Górze przeżywa oblężenie

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.