Zielona Góra kupuje chryzantemy od sprzedawców. Część już zdobi miasto (ZDJĘCIA)

02 listopad 2020
Autor: 
Chryzantemy zdobią Zieloną Górę Redakcja

Urząd Miasta Zielona Góra kupuje kwiaty od sprzedawców. To pokłosie decyzji rządu o zamknięciu cmentarzy na okres Wszystkich Świętych, która oznaczała ogromne straty dla handlarzy. Dziś magistrat zasadził już 2000 chryzantem.

Branża ogrodnicza nieustannie odnotowuje straty. Na początku z powodu pojawienia się koronawirusa, natomiast teraz gwoździem do trumny dla sprzedawców kwiatów była decyzja o zamknięciu wszystkich cmentarzy w Polsce.

Z pomocą dla przedsiębiorców ruszyło Miasto Zielona Góra. Magistrat postanowił, że w cenach hurtowych odkupi kwiaty od sprzedawców. Pierwsza partia została zasadzona w poniedziałek, 2 listopada.

Na pasie zieleni rozdzielającym pasy ruchu na al. Konstytucji 3 Maja zasadzono dziś 2000 chryzantem. To zasługa pracowników Zakładu Gospodarki Komunalnej. - Utworzyliśmy wyjątkowy kwietny dywan, który z pewnością będzie cieszył oko zielonogórzan - napisał w mediach społecznościowych prezydent Janusz Kubicki.

To nie koniec akcji

Z dnia na dzień na ulicach Zielonej Góry zobaczymy coraz więcej kolorowych kwiatów. Trafią one m.in. na miejskie ronda, skwery oraz do parków.

Przeczytaj też: Akcja strażaków z Rzepina. Musieli rozcinać obrączkę kobiecie w ciąży. "Palec szybko puchł i siniał"Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u