Nowa karetka dla szpitala w Zielonej Górze. To dar od myśliwych (ZDJĘCIA)

16 listopad 2020
Autor: 
Nowa karetka dla szpitala w Zielonej Górze Fot. Szpital Uniwersytecki ZG

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze wzbogacił się o nowy ambulans. Pojazd przekazali myśliwi, natomiast wyposażenie zakupiła lecznica. Teraz karetka będzie służyć do transportów międzyszpitalnych, ale docelowo znajdzie się w Centrum Zdrowia Matki i Dziecka.

Plan zakupu karetki dla szpitala pojawił się w marcu 2019 roku. To właśnie wtedy powstało także stowarzyszenie "Myśliwi Okręgu Zielonogórskiego Dzieciom", które rozpoczęło zbiórkę pieniędzy na nowy ambulans dedykowany dzieciom i ich mamom.

Wszystko udało się zrealizować we wrześniu tego roku. Szpital na mocy darowizny otrzymał od myśliwych pojazd marki Opel Movano o wartości 112 tysięcy złotych. Do tego lecznica dołożyła blisko 120 tysięcy, za które zakupiono sprzęt medyczny.

"To bardzo szczytna idea i udana inicjatywa"

Nikt nie krył zadowolenia z przekazania karetki dla szpitala. - Towarzyszy mi ogromne wzruszenie, że możemy tę karetkę dziś, w tych trudnych czasach, ofiarować. Chciałem podziękować kołom łowieckim, nadleśnictwom, firmom i instytucjom, a także osobom prywatnym, którym pasja łowiecka jest bliska sercu - mówi Damian Olszewski, inicjator akcji.

Myśliwym dziękował prezes szpitala dr Marek Działoszyński. - To bardzo szczytna idea i udana inicjatywa. Okazali się dużą skutecznością. Cieszę się tym bardziej, że sam jestem myśliwym - podkreślał.

Docelowo posłuży w Centrum Zdrowia Matki i Dziecka

Obecnie nowy ambulans będzie wykorzystywany do transportu pacjentów w stanie zagrożenia życia. Tylko w październiku Zespół Transportu Medycznego szpitala wykonał ponad 300 przewozów chorych ze szpitala do domu lub do izolatorium oraz 35 medycznych pomiędzy szpitalami.

Po ustaniu pandemii karetka będzie służyć małym pacjentom Centrum Zdrowia Matki i Dziecka.

Przeczytaj też: Lubsko: 76-latek poszedł na grzyby i zaginął. Mija piąta doba poszukiwań (ZDJĘCIA, FILM)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u