Jazda bez prawa jazdy. Od soboty w życie wchodzą nowe przepisy!

03 grudzień 2020
Jazda bez prawa jazdy. Od soboty w życie wchodzą nowe przepisy! Pixabay.com

W życie wchodzą nowe przepisy, dzięki którym zniknie obowiązek wożenia ze sobą prawa jazdy. Podczas kontroli drogowej policja sprawdzi Twoje uprawnienia w rejestrach państwowych.

W sobotę, 5 grudnia br. w życie wejdą nowe przepisy, dzięki który prawo jazdy będzie mogło zostać w domu. W trakcie kontroli drogowej policjanci sprawdzą Twoje uprawnienia w Centralnej Ewidencji Kierowców. Są tam informacje o wszystkich kierowcach. A tych w Polsce jest aż 21 784 620! Dokładnie tyle osób posiada krajowe prawo jazdy.

Tylko w tym roku (od stycznia do października) na drogę wyjechało 242 428 nowych kierowców. W tym samym czasie, czyli od stycznia do października 2020 r., właściwe instytucje zatrzymały prawa jazdy 89 975 kierowcom.

W każdej chwili kierowca może sprawdzić dane, które gromadzone są w Centralnej Ewidencji Kierowców za pomocą specjalnie przygotowanej platformy

Źródło: gov.pl

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.