Z Zielonej Góry do Krakowa i Berlina. Pociąg IC Wawel znów na lubuskich torach

14 grudzień 2020
Autor: 
Z Zielonej Góry do Krakowa i Berlina Fot. PKP Intercity

Reaktywacja międzynarodowego pociągu IC Wawel na trasie Kraków - Berlin. Nowe połączenie oznacza codzienne kursy do stolicy Niemiec.

Od 13 grudnia obowiązuje nowy rozkład jazdy PKP Intercity. Wraz z nim na lubuskie tory wróciło połączenie IC Wawel. Po sześciu latach przerwy pociąg znów będzie kurował na trasie Kraków-Berlin, przejeżdżając przez Zieloną Górę.

- Pociąg zapewni mieszkańcom Zielonej Góry codzienne połączenie ze stolicą Niemiec oraz największymi miastami na południu Polski - informuje Katarzyna Grzduk, rzeczniczka PKP Intercity.

Powrót IC Wawel stał się możliwy dzięki poprawie parametrów linii kolejowych. - Reaktywowane połączenie kolejowe otwiera mieszkańcom naszego regionu nowe możliwości podróżowania koleją, a przedsiębiorcom polskim i niemieckim daje nowe możliwości rozwoju współpracy gospodarczej - mówi Tadeusz Jędrzejczak, członek zarządu województwa.

Co ważne połączenie umożliwi dodatkowo dojazd do Wiednia (z przesiadką w Katowicach). Pociąg będzie kursował według rozkładu:

  • Kraków Główny 10:11 - Zielona Góra 15:02/15:04 - Berlin Gł. 17:16
  • Berlin Gł. 10:37 - Zielona Góra 12:50/12:52 - Kraków Gł. 17:48

Zmiany w rozkładzie jazdy

IC Wawel to nie jedyna modyfikacja w rozkładzie jazdy PKP Intercity. Do Zielonej Góry wraca pociąg TLK Stoczniowiec, który będzie ruszać po południu w kierunku Trójmiasta. Będzie to drugie dzienne połączenie obok porannego TLK Bachus łączące Zieloną Górę z Gdynią.

Zmieniają się również godziny też kursowania pociągu TLK Zielonogórzanin z Zielonej Góry do Warszawy. W nowym rozkładzie skład będzie przyjeżdżać do stolicy około dwie godziny wcześniej, a około 9:30 będzie na stacji Warszawa Centralna. Z Warszawy do Zielonej Góry pociąg będzie wyruszać około 19:20.

Przeczytaj też: Wybory wójta w gminie Świdnica zagrożone? Rząd chce przesunąć termin głosowania


Jesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i zgarnij ciekawe gadżety!*

*Szczegóły w regulaminie strony

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u