Zmarła Jolanta Fedak. Posłanka PSL i była minister miała 60 lat. Walczyła z rakiem

31 grudzień 2020
Autor: 
Zmarła Jolanta Fedak. Posłanka PSL miała 60 lat Fot. FB / Łukasz Porycki

Nie żyje Jolanta Fedak, posłanka na Sejm i szefowa lubuskich struktur PSL. Wiadomość o jej śmierci przyszła w Sylwestra, 31 grudnia. Była minister pracy i polityki społecznej miała 60 lat.

Jolanta Fedak zmarła w wieku 60 lat. Jak poinformowali jej koledzy z partii, "po długiej walce z chorobą".

- Bardzo smutne wiadomości na koniec tego smutnego roku. Zmarła Jolanta Fedak, była minister pracy i polityki społecznej. Nie tak się umawialiśmy Jolu. Rok temu zdobyłaś upragniony mandat poselski, następna wygrana miała być z rakiem. Odeszłaś za wcześnie. Będzie Cię nam brakowało - napisał Władysław Kosiniak-Kamysz, lider Polskiego Stronnictwa Ludowego.

"Smutek i wielka strata"

Jolanta Fedak była posłanką obecnej kadencji. Ponadto w latach 2007-2011 pełniła funkcję ministra pracy i polityki społecznej. Była także m.in. wicemarszałkiem i wicewojewodą lubuskim.

Posłankę żegnają samorządowcy. - Wielki żal, smutek i nie do opisania strata. Odeszła Poseł Jolanta Fedak. Moja mentorka, którą zawsze podziwiałem. Pustka przeogromna. Jolu spoczywaj w spokoju - napisał Łukasz Porycki, Wicemarszałek Województwa Lubuskiego.

- Odeszła, już się nie spotkamy... Pokój jej duszy... Tyle wspólnych chwil... Smutek... - czytamy w poście Janusza Kubickiego, prezydenta Zielonej Góry.

Przeczytaj też: Strażacy z OSP Koźla z nowym samochodem gaśniczym. Wygrali go w "Bitwie o wozy" (ZDJĘCIA)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u