Strażacy ze Szprotawy wkrótce przeniosą się do nowej strażnicy!

10 styczeń 2021
Strażacy ze Szprotawy wkrótce przeniosą się do nowej strażnicy! Fot. UM Szprotawa

Zawodowi strażacy ze Szprotawy wkrótce przeniosą się do nowoczesnego budynku, który powstał w Wiechlicach. Blisko dziesięciomilionowa inwestycja realizowana jest ze środków budżetu państwa oraz ze środków lokalnych samorządów.

W nowoczesnym kompleksie do dyspozycji strażaków oddane zostaną sala szkoleniowa, sala ćwiczeń, pomieszczenia socjalne, a także stanowiska kierowania dla dowódców oraz punkt alarmowy. W nowej siedzibie powstanie także sala edukacyjna dla dzieci i młodzieży. Część garażowa będzie składała się z 8 stanowisk dla sprzętu gaśniczego i specjalistycznego, myjni, pomieszczenia technicznego oraz magazynów.

Blisko dziesięciomilionowa inwestycja realizowana jest ze środków budżetu państwa oraz ze środków lokalnych samorządów. Szprotawa, w drodze darowizny, przyznała Skarbowi Państwa działkę pod budowę obiektu, a w tym roku przekazana zostanie jeszcze kwota 25 tys. zł na zakup wyposażenia do obiektu.

- Już wkrótce do użytku oddana zostanie nowa strażnica PSP, która w zdecydowany sposób poprawi bezpieczeństwo mieszkańców. Pełna automatyzacja budynku pozwoli skrócić czas wyjazdu załogi do akcji gaśniczej, tym samym podniesie gotowość bojową jednostki. Inwestycje mające na celu wzrost bezpieczeństwa mieszkańców są niezwykle istotne w kontekście coraz częściej dotykających nas sytuacji kryzysowych czy stanów nadzwyczajnych. - mówi burmistrz Szprotawy, Mirosław Gąsik.

Źródło: UM Szprotawa

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.