Policyjny pościg ulicami Krosna Odrzańskiego. Uciekający 23-latek rozbił pojazd na drzewie!

11 styczeń 2021
Autor: 
Policyjny pościg ulicami Krosna Odrzańskiego. Uciekający 23-latek rozbił pojazd na drzewie! Lubuska Policja

Dzielnicowi z Krosna Odrzańskiego ruszyli w pościg za kierowcą osobówki, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uciekający stwarzał zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a po porzuceniu pojazdu kontynuował ucieczkę pieszo.

W czwartek, 7 stycznia dzielnicowi z krośnieńskiej komendy, będąc na ulicy Trakt Książęcy w Krośnie Odrzańskim chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę Peugeota. Jednak ten nie zareagował na podawane przez nich sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie się i zaczął uciekać w kierunku miejscowości Połupin, a następnie w kierunku Brzeźnicy. Kierujący jechał z nadmierną prędkością oraz nie zważając na innych kierowców wielokrotnie wyprzedzał inne pojazdy na przejściach dla pieszych, stwarzając realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

W miejscowości Brzeźnica, kierujący na łuku drogi stracił panowanie nad autem, wpadł w poślizg i uderzył w przydrożne drzewo. Następnie wysiadł z samochodu i kontynuował ucieczkę pieszo. Za nim pobiegli policjanci, zatrzymując go po krótkim pościgu. Kierującym okazał się 23-letni mieszkaniec powiatu nowosolskiego, objęty sądowym zakazem kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wobec którego starosta wydał decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Ponadto funkcjonariusze znaleźli przy nim oraz w jego rzeczach woreczki z białą i krystaliczną substancją, a także dowód osobisty innego mężczyzny, którego utratę zgłoszono w 2017 roku. Po zbadaniu zabezpieczonej substancji tester wykazał, iż jest to amfetamina i metaamfetamina. Ponadto z uwagi na podejrzenie, iż 23-latek mógł prowadzić pojazd pod działaniem narkotyków, została mu pobrana krew do dalszych badań laboratoryjnych. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia, natomiast pojazd trafił na policyjny parking.

Mieszkaniec powiatu nowosolskiego odpowie za posiadanie narkotyków, przywłaszczenie dowodu osobistego, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, złamanie sądowego zakazu, a także prowadzenie pojazdu mimo cofniętych uprawnień. Jeśli badania laboratoryjne potwierdzą obecność narkotyków w organizmie, usłyszy on dodatkowo zarzut kierowania pod wpływem środków odurzających. Ponadto odpowie on również za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz inne naruszenia przepisów w ruchu drogowym.

Źródło: podkomisarz Justyna Kulka, Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u