Pożar w Skwierzynie. Rodzina straciła dach nad głową. Ruszyła pomoc dla pogorzelców

12 styczeń 2021
Autor: 
Pożar w Skwierzynie. Rodzina straciła dach nad głową Fot. Gmina Skwierzyna

Osiem zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem domu jednorodzinnego w Skwierzynie. Część budynku spłonęła doszczętnie. - Ta ogromna tragedia dotknęła ludzi, którzy od wielu lat pomagali innym - podkreśla gmina Skwierzyna.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałkowe popołudnie, 11 stycznia. Około godziny 12:30 w ogniu stanął budynek mieszkalny przy ulicy Roosevelta w Skwierzynie.

Do akcji wysłano osiem zastępów straży pożarnej. W chwili przyjazdu pierwszego samochodu gaśniczego pożar obejmował już cały dach i poddasze. W środku znajdowały się dwie osoby, które na szczęście samodzielnie ewakuowały się z płonącego domu.

Sytuacja została opanowana około godziny 15:00, ale akcja strażaków trwała do wieczora. Ważne było, aby dokładnie dogasić wszystkie zarzewia ognia. Po zakończeniu działań na miejscu pojawił się inspektor nadzoru budowlanego, który stwierdził, że budynek nie nadaje się do dalszego zamieszkania.

Pomoc dla pogorzelców

Rodzina Państwa Kowalskich straciła dach nad głową. Burmistrz Skwierzyny Lesław Hołownia zachęca wszystkich do pomocy pogorzelcom.

- Ta ogromna tragedia dotknęła ludzi, którzy od wielu lat pomagali innym. Dziesiątki młodych ludzi, harcerzy ZHR, korzystało i korzysta z wiedzy, doświadczenia i wsparcia harcmistrzów ZHR Małgorzaty i Jacka Kowalskich. To oni organizowali obozy, rajdy, festiwale - informuje włodarz gminy.

Samorządowiec zwrócił się z prośbą do firm budowlanych i sklepów z materiałami budowlanymi o rzeczową pomoc. Dodatkowo prosi wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe na konto: RP - Pomoc dla pogorzelców w Skwierzynie: 82 8367 0000 0405 6166 1420 0026

Przeczytaj też: Wojewódzka Rada Kobiet: Teleporady nie zapewniają właściwej opieki zdrowotnej

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.