Czy młodzi pływacy będą mogli trenować na basenie w Gubinie? Rodzice chcą uruchomienia obiektu

16 styczeń 2021
Autor: 
Czy młodzi pływacy będą mogli trenować na basenie w Gubinie? Adobe Stock

W poniedziałek, 11 stycznia, minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że obostrzenia zostają przedłużone minimum do końca miesiąca. Według rozporządzenia nadal zamknięte zostają m.in. baseny i siłownie. Wyjątek stanowią ośrodki wykonujące działalność leczniczą oraz dla członków kadry narodowej polskich związków sportowych.

MOS w Gubinie

Według wytycznych ministerstwa większość lubuskich basenów jest zamknięta. Nieczynna pozostaje również pływalnia Miejskiego Ośrodka Sportu w Gubinie. Tu jednak rodzice dzieci uczęszczających na zajęcia sportowe postanowili wystąpić do burmistrza z apelem o umożliwienie pływakom korzystania z obiektu w ramach profesjonalnych treningów. Burmistrz zgody nie wydał.

Według rodziców uniemożliwienie uczestnictwa w zajęciach na jedynej pływalni w powiecie krośnieńskim jest nie tylko sprzeczne z zasadami obowiązującymi w samorządzie, ale co więcej - jest nieetyczne. Z pytaniem o dostępność pływalni zwróciliśmy się więc do dyrektora MOS w Gubinie.

- Obecne PKD wykazuje, że nasz basen posiada formę rekreacyjną, a nie sportową. Do tej pory na Ośrodku nie było klubu pływackiego. W tej chwili jest to załatwiane. Potrzebny jest czas – informuje dyrektor Jacek Czerepko.

Dyrektor zapewnia, że nikt nie chce takiej sytuacji i wszystkim zależy na jak najszybszym otwarciu nie tylko pływalni ale i całego Ośrodka.

Kadra młodych pływaków

Zgodnie z pozyskanymi informacjami, na zajęcia treningowe uczęszcza ponad setka pływaków z rocznika 2011 i starszych. Poza tym, gdy Polski Związek Pływacki wyda nową uchwałę na 2021 rok, w skład Kadry Narodowej wejdą również licencjonowani zawodnicy z rocznika 2012.

- Jestem trenerem szkoły pływackiej "Szuwarek" w Gubinie, ale jestem również wiceprezesem lubuskiego WOPR. Obecnie w klubie zarejestrowanych jest 40 zawodników kadry narodowej - mówi trener Marcin Sokalski. - Wszyscy są członkami stowarzyszenia lubuskiego WOPRu.

Przeczytaj też: Zielona Góra: 80-latka upadła na chodnik. Przyjechali strażacy, bo nie było wolnej karetki

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u