#otwieraMY: sprawdź, które lubuskie firmy otworzą się pomimo zakazu

16 styczeń 2021
Autor: 
#otwieraMY: sprawdź, które lubuskie firmy otworzą się pomimo zakazu Adobe Stock

Właściciele zamkniętych przez pandemię działalności stoją na skraju bankructwa. Bardzo wiele firm nie może skorzystać z rekompensat, ponieważ przyjęty sposób dystrybucji po kodach PKD jest dziurawy i nie obejmuje wszystkich, którzy – decyzja rządu – nie mogą mieć przychodów. Straty są nieobliczalne.

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz zwrócił się do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego z wnioskiem o rozważne podejmowanie dalszych decyzji rządu, mających na celu zwalczanie epidemii COVID-19, ze szczególnym uwzględnieniem konsekwencji gospodarczych.

#otwieraMY

Niektóre przedsiębiorstwa, wbrew obowiązującemu lockdownowi postanowiły z dniem 18 stycznia otworzyć działalność. Jednym z takich punktów jest Centrum Fitnes Alpha Gym z Zielonej Góry.

Na swoim profilu społecznościowym Alpha Gym pisze:

Po konsultacji z kilkoma kancelariami prawnymi doszliśmy do wniosku, że zamykanie naszej działalności jest bezprawne. Kiedy przyszła do nas pandemia wiosną 2020 bez wahania zamknęliśmy się na 3 miesiące, wypełniając społeczny obowiązek. Przy drugim Lockdownie (jesienią) zostaliśmy zamknięci bez żadnej pomocy finansowej, mimo że nasza branża dość restrykcyjnie i rzetelnie przestrzega zasad sanitarnych. Gdy po obietnicach otwarcia nas 28.12.2020 oraz 18.01.2021 w dalszym ciągu pozostajemy bez możliwości zarabiania, oraz bez rzetelnego wsparcia ze strony Państwa nie możemy się dalej godzić na taką sytuację.

Zależy nam na Teamie, który czeka, by móc znowu zacząć zarabiać oraz na Tobie, by pomóc ci dbać o swoją odporność i dobre samopoczucie poprzez regularną aktywność fizyczną.

Klub zapewnia, że będzie dbać o zasady sanitarne. Sale będą regularnie wietrzone, dezynfekcja sprzętu po każdym użyciu, ćwiczący będą oddaleni od siebie o min. 1,5 metra, a klienci proszeni są o zasłanianie nosa i ust podczas treningu. Maksymalna liczba osób przebywająca jednocześnie w klubie to 45.

Tyszkiewicz nie namawia, ale pomoże

Na portalu społecznościowym do akcji #otwieraMY odniósł się też senator Wadim Tyszkiewicz - Służę pomocą w miarę moich możliwości i kompetencji o każdej porze dnia i nocy. Lokalnie, jestem gotów pokryć z własnych pieniędzy koszty adwokatów, ale w miarę moich możliwości. Mogę w ten sposób pomóc kilku przedsiębiorcom, wspierając ich pomocą prawną sfinansowaną przeze mnie. Co z pozostałymi?
Łatwo jest radzić: otwierajcie, trudno wziąć na siebie konsekwencje. 

Senator zaznacza, że temat jest potwornie trudny, ale zapewnia, że jest po stronie przedsiębiorców. - Jestem po Waszej stronie i jestem do Waszej dyspozycji, jeśli tylko moja pomoc i zaangażowanie w jakikolwiek sposób mogłyby pomóc. Jeśli się ktoś zdecyduje na ten desperacji krok, do którego nie namawiam, ale rozumiem, to w razie czego, nie należy przyjmować mandatu. Z okolic Nowej Soli czy Zielonej Góry jestem w stanie zorganizować i opłacić pomoc prawną dla 3-4 czy może 5 przedsiębiorców. Oby nie była potrzebna. - dodaje Tyszkiewicz.

Interaktywna Mapa Wolnego Biznesu

Interaktywna Mapa Wolnego Biznesu to miejsce, gdzie można sprawdzić, kto działa i wesprzeć przedsiębiorców. Na mapie znajdują się firmy, które prowadzą działalność zakazaną lub ograniczoną rządowymi rozporządzeniami.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u