Śmiertelny wypadek koło Szprotawy. Czołówka osobówek. Dwie osoby nie żyją

Dwie osoby zginęły w wypadku drogowym w pobliżu miejscowości Wiechlice koło Szprotawy. Czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe.

Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do żagańskich służb w środowy wieczór, 7 lipca, po godzinie 19:00. Na trasie Wiechlice – Cieciszów czołowo zderzyły się dwie osobówki.

– 30-letni kierujący Audi podczas manewru wyprzedzania na prostym odcinku drogi uderzył czołowo w prawdopodobnie jadący prawidłowo samochód marki Fiat prowadzony przez 51-letniego mężczyznę – relacjonuje sierż. szt. Monika Berun z policji w Żaganiu.

Nie żyją dwie osoby

Na miejscu pracowało sześć zastępów straży pożarnej, kilka zespołów pogotowia oraz patrole policji z drogówki. Przyleciał też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Zielonej Góry.

Kierujący Audi poniósł śmierć na miejscu. Kierowca Fiata po opatrzeniu przez medyków został przetransportowany na pokład śmigłowca LPR, jednak tuż po starcie u mężczyzny doszło do zatrzymania krążenia. Niestety, życia 51-latka również nie udało się uratować.

Dokładne okoliczności wypadku ustala teraz policja. – Czynności nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Żaganiu – dodaje sierż. szt. Berun.

Przeczytaj też: Przyborów: Protest przeciwko wycince drzew. Ludzie przywiązują auta do dębów


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub kontakt@newslubuski.pl