Zbliża się sezon remontowy - Fixly podpowiada, jak się do niego przygotować

22 styczeń 2021
Zbliża się sezon remontowy - Fixly podpowiada, jak się do niego przygotować

Początek sezonu na remonty przypada na kwiecień, jednak przygotowania zwykle zaczynają się dużo wcześniej. Dwa miesiące to dobry czas na zaplanowanie wszystkich robót - można w tym czasie zorganizować budżet oraz znaleźć odpowiednich fachowców.

Sezon na remonty

Raport "Jak remontują Polacy" serwisu Fixly pokazuje, że sezon na odświeżenie i zmiany w aranżacji wnętrz rozpoczyna się w kwietniu. Wtedy właśnie wzrasta liczba rozpoczynanych prac remontowych w domach i mieszkaniach Polaków. Z kolei najwięcej robót finalizowanych jest w okresie od lipca do września. Zakończenie prac nie jest jednoznaczne z końcem planowania zmian. Aż 70 proc. respondentów, którzy wzięli udział w badaniu przyznało, że kończąc remont myślało już o kolejnych zmianach w swoich czterech kątach.

Oczywiście należy pamiętać, że duży wpływ na remonty w tym roku, podobnie jak w zeszłym, będzie miała aktualna sytuacja na świecie. Ze względu na wybuch pandemii koronawirusa, wiele osób zdecydowało się przełożyć zeszłoroczne prace na jesień 2020 roku bądź wiosnę 2021. Czas pokaże jak będzie wyglądać rynek po dwunastu miesiącach funkcjonowania w nowej sytuacji.

Jeśli chcemy dokonać zmian w domach lub mieszkaniach, to warto zacząć już planować. Dwa miesiące to dobry czas, by przygotować się na remont. Pomoże to lepiej przeprowadzić cały proces i uniknąć komplikacji.

Jak zaplanować remont?

  1. Ustal budżet. Wyniki badania Fixly z 2019 roku pokazują, że przeciętny budżet na remont mieszkania to ok. 19 tysięcy złotych, z czego 1/3 to koszty robocizny. Oczywiście jest to uśredniona kwota, która ostatecznie zależy od tego, czy planujemy lekkie odświeżenie czy całkowitą modernizację wnętrza.
  2. Zrób listę prac. Warto spisać, co chcemy zmienić lub odnowić oraz zanotować wstępnie, jakie roboty będą musiały zostać wykonane.
  3. Oszacuj koszty i ustal priorytety. Powyższy punkt jest wstępem do wyliczenia orientacyjnych kosztów remontu i uszeregowaniu listy robót, poczynając od tych najważniejszych, na które chcemy w pierwszej kolejności przeznaczyć zgromadzone środki.
  4. Znajdź dobrego fachowca. Najlepiej takiego, który może pochwalić się rekomendacjami zadowolonych klientów. Warto popytać wśród znajomych lub skorzystać z nowoczesnych rozwiązań, takich jak aplikacja mobilna Fixly, gdzie wystarczy dodać swoje zapytanie i poczekać na oferty od zainteresowanych fachowców. Warto pamiętać, że im wcześniej zaczniemy, tym łatwiej będzie dopasować terminy wykonania prac.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u