Rossmann: W 2021 roku „Pomagamy jak umiemy kobietom"

29 styczeń 2021
Rossmann: W 2021 roku „Pomagamy jak umiemy kobietom" Materiał prasowy

To już V edycja sztandarowej akcji pomocowej drogerii Rossmann. W tym roku firma będzie pomagać kobietom znajdującym się w bardzo trudnej sytuacji życiowej. Będzie to pomoc od kobiet, bo to one są głównie klientkami Rossmann – dla kobiet. "Pobijmy wspólnie rekord – zbierzmy więcej niż te 5 mln w ubiegłym roku!"

Akcja jest prosta: klienci zbierają „pomocowe" punkty skanując kartę Klubu Rossmann podczas swoich nawet najdrobniejszych zakupów. Im częściej to zrobią, tym więcej punktów zgromadzą. Ten mały gest naprawdę pomaga! Uskładaną przez siebie liczbę punktów na bieżąco można sprawdzać w aplikacji Rossmann PL, klikając w zakładkę „Profil".

Pod koniec roku firma Rossmann zamieni te punkty na złote, a następnie pomoc o takiej wartości (finansowa i/lub rzeczowa w postaci dostępnych w naszych drogeriach produktów) powędruje do placówek, które firma zamierza w tym roku obdarować.

Komu Rossmann pomaga w 2021? Oczywiście kobietom, w tym: nastoletnim matkom, kobietom dotkniętym przemocą domową, matkom wychowującym niepełnosprawne dzieci, samotnym matkom, dziewczętom z domów dziecka, które opuszczają placówki i wkraczają w dorosłość, dziewczętom i kobietom dotkniętym ubóstwem menstruacyjnym, których nie stać na środki higieniczne.

Do 15 stycznia trwał nabór organizacji, do których trafi pomoc. Jak co roku typowali je pracownicy drogerii. Już wiadomo, że Rossmann będzie współpracować z fundacjami, które na co dzień zajmują się kobietami w trudnej sytuacji życiowej m.in: Niebieską Linią Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego prowadzącą poradnię telefoniczną dla osób, które doświadczyły lub dalej doświadczają przemocy domowej, Fundacją Ktoś oraz Fundacją Między Niebem a Ziemią, obie organizują m.in. "pomoc wytchnieniową" dla opiekunów osób niepełnosprawnych (gdy opiekun medyczny czuwa przy takiej osobie, rodzina może załatwić niezbędne sprawy czy po prostu odpocząć psychicznie).

W tym roku po raz pierwszy Rossmann przekaże w ramach akcji wsparcie finansowe - na konkretne projekty wybranych instytucji, oraz, tradycyjnie, pomoc w postaci wybranych przez same organizacje charytatywne produktów z asortymentu Rossmann np. środków czystości, podpasek czy pieluch. Każdej z zakwalifikowanych do akcji organizacji Rossmann gwarantuje pomoc w wysokości co najmniej 5 tys. zł (lub odpowiednik tej sumy w produktach).

Źródło: Materiały Prasowe

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

 • Kobieta ukradła kosmetyki z drogerii. Teraz szuka jej policja

  Kobieta ukradła kosmetyki z drogerii. Teraz szuka jej policja

  Wschowscy policjanci poszukują przedstawionej na załączonym zdjęciu z zapisu monitoringu kobiety, która wykorzystując nieuwagę personelu jednej ze wschowskich drogerii, opuścił sklep z produktami kosmetycznymi, za które nie zapłaciła.

 • Awokado dla urody – lepsze niż skalpel!

  Awokado dla urody – lepsze niż skalpel!

  Awokado to superfood, bez którego większość z nas nie wyobraża sobie dnia. Charakterystyczny owoc na stałe zagościł w naszym jadłospisie: smarujemy nim tosty, przyrządzamy zielone koktajle albo zajadamy się guacamole. Jednak awokado potrafi o wiele więcej – nałożone na skórę ekspresowo upiększa. Co jeszcze dla Ciebie zrobi?

 • Razem „Pomagamy jak umiemy” – i dobrze nam idzie!

  Razem „Pomagamy jak umiemy” – i dobrze nam idzie!

  Robiąc zakupy w drogeriach Rossmann klienci jednocześnie pomagali potrzebującym. Łącznie udało się zebrać 5 milionów złotych w postaci dostępnych w sklepach produktów. Trafią one do 250 organizacji w całej Polsce. W samym województwie lubuskim: kosmetyki, artykuły higieniczne, chemia czy karma dla zwierząt trafiły do siedmiu instytucji. Taki jest finał 3 edycji akcji „Pomagamy jak umiemy”.

 • Kosmetyki warte 20 tys. złotych (ZDJĘCIA)

  Kosmetyki warte 20 tys. złotych (ZDJĘCIA)

  Kosmetyki o łącznej wartości blisko 20 tys. złotych trafiły do policyjnego magazynu. Zostały zabezpieczone podczas czynności w mieszkaniu mężczyzny podającego się za konsultanta firmy kosmetycznej. Trwają czynności w sprawie, która ma charakter rozwojowy.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u