Gigantyczny sukces akcji „Koduj z Gigantami” – prawie 10 000 uczestników warsztatów z programowania!

05 marzec 2021
Gigantyczny sukces akcji „Koduj z Gigantami” – prawie 10 000 uczestników warsztatów z programowania! Materiały Prasowe

Zakończyła się ósma edycja największej bezpłatnej ogólnopolskiej społecznej akcji edukacyjnej - Monsteriady „Koduj z Gigantami”, w trakcie której dzieci i młodzież szkolna uczyły się podstaw programowania
w środowiskach i językach takich jak: Minecraft Code Connection, Scratch, App Inventor oraz C# w Visual Studio. 

- To jedno z największych wydarzeń programistycznych w historii Polski. Nauka programowania to drugi filar edukacji – obok nauki języków obcych. Jesteśmy dumni z tak olbrzymiego zainteresowania kodowaniem wśród dzieci i młodzieży. Warsztaty przedłużyliśmy o tydzień, ponieważ frekwencja przerosła nasze oczekiwania. Zajęcia prowadzone są przez naszych najlepszych trenerów, którzy swoją wielką pasją potrafią zainspirować uczestników do dalszego rozwoju na tej płaszczyźnie. Wielu z nich zostanie z nami na dłużej w ramach kursów semestralnych, a niektórzy zwiążą swoją przyszłość z programowaniem i staną się częścią międzynarodowej elity technologicznej - mówi Dawid Leśniakiewicz, współorganizator „Koduj z Gigantami”, współwłaściciel szkoły „Giganci Programowania”.

- Uwielbiam Minecrafta i wreszcie mogłem sam się przekonać, że tworzenie gier jest nawet ciekawsze niż samo granie - mówi Oskar lat 9, Kielce. - Super akcja! Chciałabym stworzyć stronę dla dziewczyn, miejsce, gdzie będą mogły chwalić się swoimi niestandardowymi pasjami. - mówi Eva lat 17, Słowacja.

Monsteriada „Koduj z Gigantami” to także konkurs na najciekawszy projekt programistyczny dla uczestników warsztatów, w którym do wygrania są cenne nagrody: laptopy, fotele gamingowe, myszki, klawiatury oraz kursy semestralne w szkole Giganci Programowania. Regulamin konkursu znajduje się na stronie www.kodujzgigantami.pl.

Dlaczego warto uczyć się programowania?

Kodowanie, jako czynność wymagająca dużego wysiłku umysłowego, wpływa na obszary mózgu odpowiadające za „pamięć roboczą”, pamięć semantyczną, uwagę i języki. Nauka programowania rozwija umiejętność samodzielnego i logicznego myślenia, kreatywność, cierpliwość, dociekliwość, umiejętność pracy w grupie, opanowanie i zaangażowanie.

Organizatorem akcji Koduj z Gigantami jest szkoła Giganci Programowania z oddziałami m.in. w Hiszpanii, Chorwacji i Słowacji, a partnerem społecznym warsztatów są Hakersi - ogólnopolska społeczność tworzona przez Fundację Sarigato, która przez naukę nowych technologii i kompetencji cyfrowych wspiera potrzebujące dzieciaki w usamodzielnianiu się.

Kolejna edycja Koduj z Gigantami już we wrześniu! 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u