Karta kredytowa - jak ją wybrać z rankingu ofert? Sposób na finansowanie wakacji

16 czerwiec 2021
Autor:  Artykuł partnera
Karta kredytowa - jak ją wybrać z rankingu ofert? Sposób na finansowanie wakacji pexels.com

Zaciągnięcie kredytu gotówkowego jest procesem znacznie łatwiejszym niż kiedyś. Ma na to wpływ informatyzacja polskiej bankowości. Jednak pomimo postępu technicznego jest to ciągle proces, w którym musimy spełnić wiele formalności. Przy finansowaniu drobniejszych zakupów znacznie wygodniejszym rozwiązaniem wydaje się karta kredytowa. Jak wybrać kartę kredytową i jak później z niej korzystać? Odpowiedzi na te pytania postaramy się znaleźć w poniższym tekście.

Karty kredytowe - ważne pojęcia - limit kredytowy, okres bezodsetkowy

Wybór karty kredytowej jest odpowiedzialną decyzją. Z nazewnictwem wokół tego produktu finansowego nieodłącznie wiąże się pojęcie limitu kredytowego. Jest to kwota, którą będziemy mieli do wykorzystania na naszej karcie kredytowej. Jest ona obliczana przez bank na podstawie naszych dochodów oraz wydatków.

Kolejnym ważnym pojęciem jest okres bezodsetkowy. Jest to czas, w którym możemy zwrócić pożyczone pieniądze bez konieczności uiszczania dodatkowych odsetek. W większości ofert wynosi on około dwóch miesięcy. Przy wyborze rozwiązania dla siebie ważne jest również zwrócenie uwagi na oprocentowanie karty kredytowej oraz wszystkie dodatkowe koszty związane z wydaniem i użytkowaniem karty kredytowej.

Porównywarki kart kredytowych - pomoc rankingów w wyborze

W znalezieniu odpowiedniej karty kredytowej może pomóc ranking kart kredytowych. Jest to zestawienie dostępnych na rynku produktów, które możemy dopasować do swoich potrzeb. Ranking kart kredytowych pomoże odpowiedzieć na pytanie, w którym banku znajdziemy najkorzystniejsze oprocentowanie kart kredytowych. Porównywarka kart jest bardzo przydatnym narzędziem, które pomaga oszczędzić mnóstwo czasu.

Jednak otrzymane wyniki powinniśmy potraktować jako wstęp do zapoznania się z ofertą danej karty. Składając wniosek o kartę kredytową powinniśmy mieć pełną świadomość na temat kosztów jej użytkowania. Przejrzenie informacji w tabelkach na stronach będących pośrednikami nie zwalnia nas z czytania przedstawionych nam finalnie umów.

Podsumowując, karta kredytowa jest produktem, wokół którego narosło wiele mitów. Jednak odpowiedzialne korzystanie z karty kredytowej może ułatwić życie. Pierwszym krokiem przed złożeniem wniosku powinno być jednak dokładne zapoznanie się z warunkami danej oferty. Oferty pozabankowych kart kredytowych online mogą się znacznie różnić od produktów bankowych.

karta kredytowa i banknot 100-złotowy w kieszeni

Szybkie finansowanie wakacyjnych planów - pożyczką czy kartą kredytową?

Zbliżają się wakacje, a tym samym czas wypraw w Polskę. Niestety nie każdy może pozwolić sobie na urlop finansowany jedynie z własnych oszczędności. Warto zatem zainteresować się produktami bankowymi, które ułatwiają zrealizowanie marzenia o udanym wypoczynku.

Jednym z najciekawszych rozwiązań tego typu okazuje się być właśnie karta kredytowa. To właśnie dzięki niej można szybko:

  • kupić bilet kolejowy
  • opłacić pobyt w hotelu
  • wynająć samochód w Polsce i zagranicą
  • smacznie zjeść

Jest idealnym rozwiązaniem zwłaszcza wtedy, gdy mamy świadomość tego, że pieniądze, które moglibyśmy przeznaczyć na urlop, pojawią się dopiero po wypłacie, a więc po jego zakończeniu.

Oczywiście, nie każda karta kredytowa jest rozwiązaniem tak samo atrakcyjnym. Przed decyzją o skorzystanie z niej warto więc przeanalizować przynajmniej kilka ofert. Najciekawsza powinna być ta, którą chce nam zaproponować nasz bank macierzysty. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, aby zorientować się, co może nam zaoferować konkurencja. Takie podejście daje pewność, że nasz wybór jest trafny.

Jeżeli czas do wyjazdu jest krótki, bo chcemy zdecydować się już teraz na którąś z ofert last minute, warto sprawdzić którąś z możliwości pozabankowego finansowania urlopu: https://darmopozyczka.pl/pozyczka-na-wakacje-kredyt-wczasy-na-raty/.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u