Innowacyjna firma transportowa - poznaj technologię wspierającą ekspertów

28 czerwiec 2021
Autor:  Artykuł partnera
Innowacyjna firma transportowa - poznaj technologię wspierającą ekspertów

Jesteś ciekaw, z jakich technologii korzysta firma transportowa? W tym tekście przedstawimy Ci kilka najpopularniejszych narzędzi, systemów i akcesoriów, z których pomocą specjaliści planują oraz realizują zlecenia. Zobacz, jak zaawansowana jest branża transportowa i jak nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi dysponują renomowane działalności transportowe.

Czujniki i nowoczesne moduły GPS, które wykorzystuje profesjonalna firma transportowa

Nawigacja prawdopodobnie nikogo już nie zaskakuje. Każdy z nas posiada ją w swoim telefonie i od wielu lat jest standardem w samochodach osobowych i dostawczych. Niemniej jednak jesteśmy przyzwyczajeni do GPS w formie odbiorników, które pokazują nam trasę z punktu A do B.

Warto zauważyć, że bardziej zaawansowane i innowacyjne działalności wyposażają maszyny w nadajniki GPS, by być na bieżąco z tym, gdzie pojazd się znajduje i z jaką prędkością porusza się po drodze. Sprawdź, z jakich narzędzi korzysta profesjonalna firma transportowa i w jakim celu.

Profesjonalna firma transportowa to przede wszystkim oprogramowanie i systemy wspierające zespół

Załóżmy hipotetycznie, że musisz cofnąć się o kilkadziesiąt lat i tracisz dostęp do ogólnodostępnego internetu lub systemów nawigacji GPS. Wiąże się to z powrotem do klasycznych papierowych map, które w trasie niekoniecznie są najwygodniejszą formą nawigacji - zwłaszcza gdy chodzi o transport międzynarodowy. Zajęłoby to mnóstwo czasu, który w przypadku dostaw produktów spożywczych mógłby być szczególnie problematyczny.

Nawigacja GPS i wirtualne mapy pokazujące położenie kierowcy, natężenie ruchu drogowego, ostrzeżenia o blokach dróg i korki lub remonty, pozwala na optymalizację czasu realizacja zadań - co z kolei przekłada się na generowanie dodatkowych oszczędności i optymalizację ryzyka.

Czujniki i odbiorniki rozbudowujące funkcjonalność

Standardowe systemy nawigacji i aplikacje komputerowe można wyposażyć dodatkowo w innowacyjny system monitorujący pojazdy i ich układy. Jednym z takich rozwiązań jest m.in. czujnik:

    • spalin
    • ilości paliwa w zbiorniku
    • prędkości
    • temperatury
    • ciśnienia w oponach

Dzięki takim rozwiązaniom specjaliści są w stanie na bieżąco monitorować maszynę i jej parametry - informując kierowcę o ewentualnych usterkach, problemach lub niewłaściwych manewrach i zachowaniach, które w trasie niekoniecznie są oczywiste.

Wszystkie ww. technologie wspierają kierowców i cały zespół nadzorujący realizację. Dostęp do aktualnych map, świeżych danych z całego świata i nowoczesnych układów monitorujących otoczenia, umożliwia doskonałe planowanie całości transportu. Firma transportowa jest zatem w stanie perfekcyjnie zorganizować wszystko od A do Z - niezależnie od tego, czy zlecenie będzie dotyczyć transportu krajowego, czy międzynarodowego. Korzystaj z usług renomowanych ekspertów, np. Koimex.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u