"Tulipanem" chciał zabić mężczyznę. Pomagali mu koledzy. Po roku sprawa trafiła do sądu

28 czerwiec 2021
Autor: 
"Tulipanem" chciał zabić mężczyznę. Pomagali mu koledzy

Po roku do sądu trafiła sprawa pobicia w Sławie. Pokrzywdzonego zaatakowało pięciu napastników. Jeden z nich chciał zabić mężczyznę "tulipanem".

Wszystko wydarzyło się 2 sierpnia 2020 roku. Na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Sławie 35-latek zaatakował mężczyznę. Na początku wielokrotnie uderzał go rękoma po całym ciele. Później dołączyli do niego czterej koledzy, którzy kopali pokrzywdzonego i bili pięściami po głowie.

W międzyczasie 35-letni napastnik co najmniej dwa razy zadał ciosy przy użyciu rozbitej butelki, czyli tzw. "tulipana". - Były to uderzenia w bezpośrednim sąsiedztwie tętnicy i żyły szyjnej, czym usiłował dokonać jego zabójstwa - czytamy w komunikacie Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

Poszkodowany doznał m.in. dwóch ran ciętych twarzy i szyi z towarzyszącym uszkodzeniem tkanki podskórnej i mięśni.

Sprawa trafiła do sądu

Trzech oskarżonych, którzy byli w przeszłości karani sądownie, zostało tymczasowo aresztowanych. Wobec czwartego zastosowano dozór policji i poręczenie majątkowe, natomiast wobec piątego z mężczyzn tylko dozór policji, który z czasem uchylono.

Teraz Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyznom. - Oskarżonym grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Recydywistom górna granica zagrożenia może być zwiększona o połowę - informuje zielonogórska Prokuratura Okręgowa.

Przeczytaj też: Wypadek na S3 pod Międzyrzeczem. Osiem osób rannych. W akcji 2 śmigłowce LPR


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u