Nowa Sól ogranicza koszenie traw "w trosce o owady i rośliny"

28 czerwiec 2021
Autor: 
Nowa Sól ogranicza koszenie traw "w trosce o owady i rośliny" Fot. UM Nowa Sól

Nowa Sól podobnie jak wiele miast w Polsce ogranicza koszenie traw. To odpowiedź na apele mieszkańców. Trawa będzie koszona tylko przy drogach i placach zabaw.

Za bujnymi trawnikami przemawiają m.in. względy ekologiczne. Wysoka trawa i inne rośliny zatrzymują wilgoć i przyczyniają się do obniżenia temperatury oraz pozwalają owadom dostęp do pyłku czy nektaru.

I tak Urząd Miejski w Nowej Soli po wielu apelach mieszkańców postanowił odejść od intensywnego koszenia traw. W mieście stanęły nawet tablice z hasłem "Pszczoły i motyle ośmielają się prosić, aby łąk kwietnych zbyt często nie kosić".

- Będziemy kosić m.in. pasy drogowe i miejsca, gdzie wysoka trawa ogranicza widoczność kierowcom oraz tereny przy placach zabaw - informuje Ewa Batko, rzecznik nowosolskiego magistratu.

Przeczytaj też: "Tulipanem" chciał zabić mężczyznę. Pomagali mu koledzy. Po roku sprawa trafiła do sądu


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u