Strzelce Krajeńskie: Masowo spuszczali paliwo z pojazdów. Beczki chowali w zbożu

28 czerwiec 2021
Strzelce Krajeńskie: Masowo spuszczali paliwo z pojazdów Fot. KPP Strzelce Kraj.

Policjanci ze Strzelec Krajeńskich zatrzymali czterech mężczyzn, którzy włamywali się do pojazdów i spuszczali z nich paliwo. Łupy ukrywali w zbożu.

W ostatnim czasie do Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich trafiały zgłoszenia o kradzieżach z włamaniem. Sprawcy po uszkodzeniu w pojazdach zabezpieczeń od zbiorników wypompowywali z nich setki litrów paliwa.

Do pracy zaangażowani zostali funkcjonariusze kryminalni, którym szybko udało się zlokalizować miejsce, w którym przechowywano beczki z paliwem. Było to pole zboża. Sprawcy ukryli w nim 12 kanistrów wypełnionych olejem napędowym.

Cztery osoby zatrzymane

Patrol kryminalnych nieustannie czekał aż ktoś przyjdzie po łupy. Już po kilku godzinach na miejscu zjawili się dwaj mężczyźni, którzy wrócili, aby zabrać ukryte beczki z paliwem. Ten plan przerwali jednak policjanci, którzy zatrzymali przestępców.

- Obaj trafili do policyjnej izby zatrzymań. Następnego dnia usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Kryminalni zatrzymali również dwie inne osoby, które miały związek z tą i wcześniejszą kradzieżą z włamaniem do zbiornika z paliwem - informuje mł. asp. Tomasz Bartos, rzecznik strzeleckiej policji.

Przy wcześniejszej kradzieży sprawcy wypompowali m.in. około 600 litrów oleju napędowego. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj też: Wypadek na S3 pod Międzyrzeczem. Osiem osób rannych. W akcji 2 śmigłowce LPR


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u