Rozkochał a nawet się oświadczył! Wszystko po to, aby wyłudzić 100 tys. złotych!

28 czerwiec 2021
Rozkochał a nawet się oświadczył! Wszystko po to, aby wyłudzić 100 tys. złotych! KWP Gorzów Wlkp.

Policjanci z Witnicy zatrzymali mężczyznę, który pod pozorem wspólnego życia wyłudził od kobiety około 100 tysięcy złotych. Z tej kwoty kobieta przekazywała pieniądze na rzekome kaucje, wakacje i kupno samochodów. 

Przez kilka miesięcy mieszkanka powiatu gorzowskiego była oszukiwana przez mężczyznę, który bez skrupułów wykorzystał stan zdrowia kobiety. Z jej pieniędzy żył nie tylko on, ale także znajomi, którzy pomagali w wyłudzeniu około 100 tysięcy złotych. Kiedy tylko kobieta zorientowała się, że jest oszukiwana, natychmiast powiadomiła policjantów w Witnicy, którzy zatrzymali trójkę podejrzanych.

Funkcjonariusze ustalili, że kobieta i 43-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego poznali się w mediach społecznościowych. Kiedy przez pewien czas wymieniali ze sobą korespondencję wymyślił, że wyłudzi od niej pieniądze pod pretekstem przyjazdu. Gotówkę chciał wraz z dwójką znajomych przeznaczyć na alkohol i imprezy. Podobne sytuacje powtarzały się w kolejnych miesiącach.

43-latek wymyślał historię o problemach z prawem i konieczności wpłaty kaucji w wysokości kilku tysięcy złotych. Za każdym razem obiecywał, że pieniądze odda. Mężczyzna wydawał je na swoje potrzeby. By wzbudzić zaufanie kupił pierścionek zaręczynowy i oświadczył się. Kiedy razem zamieszkali, ich częstym gościem byli znajomi z województwa kujawsko-pomorskiego. Za pieniądze kobiety organizowali imprezy i pili alkohol. Mężczyzna wyłudził także pieniądze na zakup kilku samochodów. Łącznie to około 100 tysięcy złotych.

Zatrzymany 43-latek usłyszał 49 zarzutów. Przyznał, że zdawał sobie sprawę z tego, że kobieta nie rozumie tego co robi. Ponieważ jednak udało się wyłudzić pieniądze po raz pierwszy, postanowił to kontynuować. W przestępczym procederze brali także udział jego znajomi. 54-letnia kobieta i 26-latek także usłyszeli zarzuty oszustwa. W ich sprawie prokurator złożył wniosek o tymczasowy areszt. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w celi.

Źródło: podkomisarz Grzegorz Jaroszewicz, Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u