Piramida prestiżu zegarków. Poznaj ranking ekskluzywnych marek zegarków

01 lipiec 2021
Autor:  Artykuł partnera
Piramida prestiżu zegarków. Poznaj ranking ekskluzywnych marek zegarków

Jeżeli jesteśmy zainteresowani tematem dobrej jakości zegarków i chcemy poszerzyć naszą wiedzę na ten temat, warto poznać ważne zagadnienie - piramida prestiżu zegarków. Na czym polega, jak wygląda klasyfikacja zegarków oraz w jaki warto się zaopatrzyć?

Czym jest piramida prestiżu zegarków?

Odpowiednio dobrany zegarek stanowi nieocenioną ozdobę zarówno dla kobiet, pełniąc rolę biżuterii, jak i mężczyzn, gdzie jest stylowym dodatkiem. Przed zainwestowaniem w dobry model, warto jednak zastanowić się co wybrać. Pomocna może być w tym piramida prestiżu, która stanowi swoisty ranking marek zegarków wartych uwagi. Polega ona na klasyfikacji zegarków według poziomu wartości oraz prestiżu. Dzięki niemu możemy dowiedzieć się, jakie są najbardziej prestiżowe marki zegarków, które znacznie podniosą nasz status oraz które są produktami z najwyższej półki, a jakie należą do najpopularniejszych. Ranking prestiżu zegarków to najlepszy sposób na weryfikację marek. Ma postać piramidy, w której najwyższe miejsca zajmują najbardziej pożądane, najdroższe i niespotykane firmy, a najniżej możemy znaleźć powszechne marki, szeroko dostępne. Piramida stanowi również doskonały ranking firm zegarkowych, dzięki których możemy dowiedzieć się więcej o arcydziełach zegarowych, poznać niespotykane i niszowe marki, a także otrzymać informacje o piramidzie zegarków męskich. Najbardziej cenione są prestiżowe zegarki szwajcarskie. Te na górze zazwyczaj mają najwyższą cenę, ale nie zawsze to jest głównym wyznacznikiem - liczy się również wartość zegarmistrzowska, prestiż oraz oryginalność i precyzja wykonania.

Piramida prestiżu marek zegarkowych 2021

W celu głębszego zrozumienia istoty rankingu firm zegarkowych, warto poznać dokładny podział na kategorie i przykłady marek, które się tam znajdują. Może to nam pomóc w doborze zegarka dla siebie - jeżeli zależy nam na funkcjonalności w dobrej cenie, powinniśmy celować w niższe poziomy piramidy, a w przypadku poszukiwania najbardziej prestiżowych marek zegarków, warto zwrócić uwagę na górną część. Ranking zegarków ma formę stożkowej piramidy, w której na samej górze, w swojej najwęższej części znajdują się marki najbardziej niszowe, kolekcjonerskie, które stanowią swego rodzaju arcydzieła. Są to przede wszystkim

• Patek Philippe, Vacheron Constantin, Audemars Pigue

Które są absolutnymi diamentami wśród marek zegarków, produktami najwyższej jakości, starannie wykonane z najlepszymi mechanizmami. Charakterystyczne są niepowtarzalne podzespoły i wiele dodatkowych funkcji. Cała piramida składa się z pięciu lub sześciu kategorii, wraz z mniejszym prestiżem. Kolejno idące klasy to według poziomu jakości takie marki jak:

• Breguet, Zenith, Rolex, Daniel Roth, Franck Muller

• Piaget, Chronoswiss, Omega, Cartier, Chopard

• Ebel, Maurice Lacroix, Oris, Mido

• Hamilton, Seiko, Atlantic, Festina

oraz ostatnia kategoria, czyli marki najbardziej powszechne

• Citizen, Casio, Swatch, Timex.

Piramida zegarków szwajcarskich

Kiedy myślimy o najbardziej prestiżowych markach zegarków, wśród z nich z pewnością królują zegarki szwajcarskie. Jest to jeden ze sztandarowych produktów tego kraju i kojarzony z najlepszą jakością. Na samej górze klasyfikacji zegarków z pewnością jest Patek Philippe, który nieprzerwanie od 1839 stanowy wyznacznik luksusu i jakości. Z pewnością zaszczytne miejsce przypada również Audemars Piguet z modelem Royal Oak. Szerszej widowni najbardziej znaną marką jest Rolex, który również znajduje się w górnej części rankingu firm zegarkowych.

Jak widać świat zegarków jest niezwykle rozbudowany. Z tego też powodu stworzono specjalną piramidę prestiżu, która pozwala na usystematyzowanie najbardziej niszowych marek, a także tych, które są dostępne dla każdego. Warto zauważyć, że w przypadku produktów luksusowych w kategorii zegarków męskich, nie płacimy jedynie za markę, ale również dokładność, wykonanie, nieoczywiste funkcje czy też drogie materiały. Zdecydowanie warto zainteresować się tematem piramidy marek zegarków, aby dowiedzieć się więcej o niebagatelnej sztuce zegarmistrzostwa.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u