Czym są smartwatche?

03 sierpień 2021
Autor:  Artykuł partnera
Czym są smartwatche?

Obecnie mobilność i łatwość komunikacji są jednymi z najważniejszych kwestii. Zarówno w świecie biznesu jak i codziennym życiu przesyłanie wiadomości i nieustanna dostępność dla interesantów są podstawą, pozwalającą na rozwijanie znajomości czy szybkiego załatwiania spraw związanych z pracą. Nic więc dziwnego, że coraz bardziej popularny jest tak zwany zegarek smart.

  1. Czym są smartwatche?
  2. Kto powinien zakupić zegarek smartwatch?
  3. Na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu smartwatcha?
  4. Bateria w smartwatchach - jak długo powinny działać inteligentne zegarki?
  5. Jaki ekran powinien mieć inteligentny zegarek?
  6. Dodatkowe funkcje smartwatcha - co jest szczególnie istotne?

Czym są i komu w szczególności przydadzą się te urządzenia? Zastanówmy się.

Czym są smartwatche?

Smartwatche to inteligentne zegarki, które współpracują ze smartfonem właściciela. Posiadają one dotykowe wyświetlacze, na których pojawiać się mogą powiadomienia o przychodzących wiadomościach czy połączeniach. Co więcej, nowoczesne modele mogą także monitorować stan zdrowia, wyświetlając informacje na przykład o tętnie. Posiadają także opcje odbierania i wykonywania połączeń, wysyłania SMS-ów, nawigowania poprzez GPS oraz odtwarzania muzyki. Cechą charakterystyczną smartwatchy jest kształt zegarka, pozwalający na wygodne noszenie urządzenia na nadgarstku.

Kto powinien zakupić zegarek smartwatch?

Smartwatch to urządzenie, które szczególnie przyda się osobom potrzebującym nieustannego kontaktu ze światem. Jest to doskonałe rozwiązanie dla pracowników firm czy biznesmenów. Dzięki korzystaniu ze smartwatcha znika problem przeoczenia jakiejkolwiek wiadomości czy próby połączenia. Osoby na wysokich stanowiskach z pewnością docenią komfort psychiczny, jaki niesie ze sobą posiadanie inteligentnego zegarka. Nie oznacza to jednak, że „zwykli” ludzie nie będą czerpać korzyści z takiego urządzenia. Smartwatch jest zdecydowanie wygodniejszy i prostszy w transporcie od smartfonów, co więcej – trudniej jest go zgubić. Inteligentny zegarek to dobry wybór zarówno dla pracownika korporacji, rodzica czy młodego, dorastającego człowieka.

Na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu smartwatcha?

Szczególnie istotne jest, aby oprogramowanie zegarka było kompatybilne z oprogramowaniem smartfonu. Jest to gwarancją poprawnego działania urządzenia. Co więcej, warto wiedzieć, że istnieją smartwatche damskie oraz męskie. Rzecz jasna, główną różnicą jest tu wygląd. Smartwatch męski jest najczęściej nieco większy i szerszy niż smartwatch damski. Warto zwrócić na to uwagę, aby komfort noszenia urządzenia na ręce był jak największy. Przeglądając oferty, dostępne na https://www.neo24.pl/gsminavi/smartwatcheizegarki/smartwatche.html warto zwrócić uwagę także na parametry takie jak wydajność baterii, wielkość ekranu oraz posiadane funkcje.

Bateria w smartwatchach - jak długo powinny działać inteligentne zegarki?

Jeśli chodzi o smartwatche męskie, czy damskie, bateria powinna działać jak najdłużej, dlatego warto szukać modeli z jak największą pojemnością. Niestety wiele czynników może wpływać na wydłużenie lub skrócenie jej wydajności. Przyjmuje się jednak, że minimalna pojemność baterii powinna wynosić około 200 mAh.

Jaki ekran powinien mieć inteligentny zegarek?

Wyświetlacze smartwatchów w większości modelów są dotykowe.

Najczęściej inteligentne zegarki mają następujące rodzaje ekranów:

  • AMOLED
  • OLED
  • LCD
  • E-Ink

Wybór konkretnego rodzaju zależy od preferencji właściciela, preferowane są jednak zdecydowanie pierwsze trzy z wymienionych opcji. Ich wysoka jakość i niezwykła paleta wyświetlanych barw sprawiają, że smartwatche doskonale prezentują się zarówno w pomieszczeniach, jak i na dworze. Istotny jest także kształt ekranu, który może wpływać na komfort noszenia.

Dodatkowe funkcje smartwatcha - co jest szczególnie istotne?

Z pewnością warta uwagi jest wodoodporność. Jest to bardzo istotne szczególnie dla osób, którym zdarza się zapomnieć o noszonym na nadgarstku zegarku, wystarczy przecież chwila nieuwagi, aby zmoczyć go na przykład w trakcie mycia rąk. Ważne jest także, aby zastanowić, się, do czego konkretnie służyć ma urządzanie. Na rynku dostępny jest na przykład model, taki jak zegarek sportowy, który znaleźć można między innymi na https://www.neonet.pl/smartwatche-i-zegarki/smartbandy.html. Różni się on nieco od tradycyjnych smartwatchów kształtem, designem i przeznaczeniem, produkowany jest bowiem z myślą o aktywności fizycznej właścicieli. Przydatna jest także możliwość płacenia smartwatchem w sklepie. NFC to doskonała opcja dla tych, którzy niechętnie korzystają z gotówki. Dzięki tej funkcji zniknie problem pozostawionego w domu portfela i karty, bowiem zakupy będzie można opłacić noszonym na ręku urządzeniem. Decydując się na zakup wybranego modelu zegarka nie warto wybrać tego z największą ilością dodatkowych funkcji - najważniejsze jest, aby spełniał on potrzeby właściciela.

Smartwatch to niewielkie, estetyczne urządzenie które doskonale dopełnia działanie smartfonów. Jest ono nie tylko wyjątkowo wygodne i intuicyjne w obsłudze - może także spełniać fukcję eleganckiego dodatku do stroju właściciela. Z pewnością warto zapoznać się z szeroką gamą zastosowań inteligentnych zegarków. To zupełnie co innego niż tradycyjny zegarek - taki męski smartwatch na przykład posiada wiele przydatnych funkcji, jak możliwość wykonywania płatności zbliżeniowych z poziomu zegarka, czy różne funkcje sportowe, jakie posiadają też inne urządzenia elektroniczne. Zakup smartwatcha może okazać się naprawdę dobrą decyzją, szczególnie, jeśli takie zegarki sportowe posiadają na przykład system operacyjny android.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u