Pożar na stadionie żużlowym w Zielonej Górze. Zapalił się maszt oświetleniowy (ZDJĘCIA)

02 sierpień 2021
Autor: 
Pożar na stadionie żużlowym w Zielonej Górze Fot. Redakcja, Janusz Kubicki/FB

Podczas meczu Falubaz Zielona Góra - Unia Leszno zapalił się jeden z masztów oświetleniowych. Na miejscu pracuje pięć zastępów straży pożarnej.

Zgłoszenie wpłynęło do straży pożarnej we wtorkowy wieczór, 2 sierpnia, przed godziną 22:00. W trakcie przedostatniego 14 biegu meczu żużlowego Falubaz Zielona Góra vs Unia Leszno w jednym ze słupów oświetleniowych postawionym na trybunie K prawdopodobnie doszło do zwarcia instalacji elektrycznej, która spowodowała pożar.

Akcję rozpoczął zastęp zabezpieczający mecz. Następnie w rejon stadionu żużlowego przyjechały jeszcze cztery zastępy, w tym jeden z drabiną mechaniczną. Działania gaśnicze rozpoczęto u podstawy masztu. Strażacy podali do środka konstrukcji jeden prąd wody.

Sytuacja została szybko opanowana. Mimo wszystko na godzinę 23:30 działania strażaków cały czas trwają.

Przeczytaj też: Defibrylatory AED staną w Nowej Soli i Bytomiu Odrzańskim. Będzie bezpieczniej (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u