Albania na wakacje 2021 - niskie ceny, brak testów

12 sierpień 2021
Autor:  Artykuł partnera
Albania na wakacje 2021 - niskie ceny, brak testów

Chcesz spędzić urlop w kraju, w którym nikt nie zapyta o wynik testu na obecność koronawirusa? Wybierz się do Albanii! Ten piękny kraj niejednym cię zachwyci i zaskoczy. Na przykład cenami.

Albania - tu wjedziesz bez testu na koronawirusa

Niewiele jest krajów w dobie pandemii tak otwartych na turystów, jak Albania. Planując wakacje w tym jakże pięknym miejscu, można zapomnieć o sytuacji na świecie. Powód? Nikt nie pyta o wynik testu, nie straszy kwarantanną. Można powiedzieć, że tu czas się zatrzymał, a nawet cofnął do tego sprzed dwóch lat.

Brak restrykcji przy wjeździe zaowocował dużą popularnością Albanii jako miejsca na wakacyjny wypoczynek. I nic dziwnego, bo to doprawdy niejedyny argument przemawiający za spędzeniem urlopu tuż przy granicy z Grecją, a jednak w zupełnie innym miejscu. Właściwie jedyne, co łączy Grecję i Albanię, to podobny klimat.

Wakacjealbania12.08.21 1

Albania - piękny, nieco tajemniczy kraj

Przeciętny Polak wie o Albanii raczej niewiele. Umie podać nazwę stolicy i... to właściwie tyle. Nawet z umiejscowieniem kraju na mapie mogą być problemy. I nie wynika to z powszechnego niedouczenia, ale sytuacji, jaka miała miejsce w tym kraju przez wiele lat. Komunizm w Albanii skończył się mniej więcej w tym samym czasie, co w Polsce, jednak ruch turystyczny na masową skalę zaczął się nieco później. Dziś Albania jest jednym z chętniej wybieranych kierunków na wakacyjne wojaże. Przyciąga malowniczymi krajobrazami, urozmaiconą linią brzegową, luksusowymi hotelami, nowymi ośrodkami turystycznymi.

Albania to ciepły kraj, ma aż 290 słonecznych dni w roku. Są tu liczne bary, tawerny, kluby nocne - jednym słowem to, czego szukamy na urlopie. Jest też coś dla miłośników historii - wiele zabytków pamięta czasy średniowieczne i starożytne.

Ceny w Albanii przyjemnie Cię zaskoczą

W dobie pandemii bardziej niż kiedykolwiek zwracamy uwagę na koszty urlopu. I tu też Albania wygrywa na wielu polach. Okazuje się bowiem, że możemy odpocząć i wyżywić się taniej niż we własnym kraju! W Polsce nie uda nam się kupić obiadu dla dwóch osób za 40 zł, nawet bary mleczne przestały być tanie. Tymczasem w Albanii to jak najbardziej możliwe. Za kawę w kawiarni zapłacimy równowartość dwóch złotych. Cena gałki lodów jest dwukrotnie niższa niż w Polsce. Podobnie tanie jest piwo, nasz narodowy napój na urlopie.

A ile będzie kosztował tygodniowy pobyt z przelotem? Jeśli zarezerwujemy Albanię na itaka.pl, możemy zapłacić nawet mniej niż 1000 zł za tygodniowy pobyt. Taka perełka to jednak rzadkość, większość cen oscyluje w granicach 2000 zł. To nadal niewiele, biorąc pod uwagę, że w cenie dostaniemy przelot, zakwaterowanie i częściowe lub całkowite wyżywienie.

Wakacjealbania12.08.21 2

Popularne kurorty w Albanii

Najpopularniejszym kurortem albańskim jest Saranda. O klasie tego miejsca może świadczyć fakt, iż niegdyś było zarezerwowane wyłącznie dla wysoko postawionych dostojników partyjnych. Dziś to fantastyczne miejsce na urlop dla każdego. Czekają tu luksusowe hotele, bajeczne plaże z widokiem na grecką wyspę Korfu (można na nią dopłynąć promem), przepiękne wysokie klify, drzewa cytrusowe i winnice. Aż trudno uwierzyć, że ten największy kurort jest jednocześnie niedużym, bo zaledwie czterdziestotysięcznym miastem.

Durres to miejscowość o nieco innym obliczu. Miasto położone nad Morzem Adriatyckim jest jednym z najstarszych w Albanii i to tu najłatwiej o zabytki ze Starożytności. To też ważny port albański, ale turystów bardziej interesują szerokie plaże z łagodnymi zejściami do wody i możliwość uprawiania windsurfingu. Durres bardzo często wybierają rodziny z dziećmi.

Durres jest blisko czterokrotnie większe od Sarandy, to kurort przede wszystkim dla osób spragnionych prawdziwie wakacyjnej, gwarnej atmosfery.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u