Jakie są najlepsze metody przedłużania rzęs?

31 sierpień 2021
Autor:  Artykuł partnera
Jakie są najlepsze metody przedłużania rzęs? Materiały partnera

Piękne i długie rzęsy to z pewnością atut wielu kobiet. Podkreślają nasze spojrzenie i dodają wyrazistości. Zdarza się, że samo pomalowanie ich tuszem nam nie wystarczy. W jakim sposób możemy bezpiecznie przedłużyć rzęsy?

Rzęsy na pasku

Jeżeli chcemy uzyskać dużą objętość rzęs w krótkim czasie, pierwszym niezwykle popularnym sposobem jest przyklejenie sztucznych rzęs przy pomocy kleju. Jest to metoda, którą możemy wykonać w domu - wystarczy para rzęs dopasowanych do naszego oka, klej oraz trochę wprawy. Plusem jest to, że możemy zakupić różne rodzaje rzęs i każdego dnia zmieniać swój look - mogą to być tylko kępki, które umieszczamy w kącikach oczu, aby nadać bardzo naturalny efekt, rzęsy w stylu kociego oka, która dodają tajemniczości czy też bardzo objętościowe rzęsy, które przyciągną uwagę. Warto, aby kupować rzęsy dobrej jakości i miękkie - dzięki temu będą łatwiejsze w aplikacji i noszeniu, a także będziemy mogli nosić je wielokrotnie - oczywiście pamiętając o wyczyszczeniu ich przed każdy użyciem. Wiele osób powstrzymuje się przed takim rozwiązaniem, ponieważ obawia się odklejenia się rzęs lub trudności w noszeniu. Warto pamiętać, że jest to kwestia dobrej techniki i metody prób i błędów. Na sam początek warto zaopatrzyć się w dobrej jakości klej oraz rzęsy. Następnie, nałożyć klej na pasek rzęs, w kącikach możemy dodać go nieco więcej, ponieważ to tam pojawiają się problemy z odklejaniem. Następnie warto poczekać chwilę, aż klej wyschnie. Kolejnym etapem jest przyklejenie sztucznych rzęs do naszych naturalnych i dociśnięcie ich w kącikach. Możemy zrobić to palcami lub odpowiednim aplikatorem do sztucznych rzęs. Używanie sztucznych rzęs to z pewnością metoda szybka i przyjemna, jeżeli tylko zdobędziemy w tym doświadczenie. Pamiętajmy jednak, że nie jest to metoda trwała, ponieważ codziennie zdejmujemy rzęsy i rano musimy nałożyć je od nowa.

Przedłużanie rzęs w gabinecie

Jeżeli chodzi o metody przedłużania rzęs, najczęściej wybierany jest obecnie zabieg przedłużania rzęs u stylistki. Pozwala on na trwałe doklejenie rzęs, które będą trzymały się na naszych oczach około 2-3 tygodni. Po tym czasie warto wykonać uzupełnienie, aby zachować ich świeżość. Zdecydowanie plusem takiego rozwiązania jest wygoda. Od razu po przebudzeniu wyglądamy jak pomalowane i znacznie skraca to czas wyjścia z domu. Nie musimy martwić się odbitym tuszem na powiekach, czy wyjściem na basen. Pamiętajmy jednak, że ważna jest tutaj odpowiednia pielęgnacja. Rzęsy nie powinny być często moczone, należy czyścić je przy pomocy odpowiedniego delikatnego szamponu do rzęs, a także wyczesywać odpowiednio przygotowaną do tego szczoteczką. Jest to niezwykle istotne, aby przedłużyć ich trwałość. Ponadto warto udać się do sprawdzonej stylistki. Długość rzęs i ich rodzaj powinna być dostosowana do budowy naszego oka i powieki. Ważne jest, aby rzęsy poprawiły nasze spojrzenie, a nie nas przytłoczyły. Z tego też powodu istnieją różne metody, zależnie od upodobań klientek - od 1:1 po 2d, 3d, a nawet powyżej 6d. Różna jest również długość kępek. Niektórzy wolą nieregularne stylizacje, a inni typowe kocie oko. Wszystko zależy od naszego gustu.

Lifting rzęs

Ostatnią z propozycji, najbardziej naturalną i nową na rynku jest lifting rzęs. Jest to zabieg polegający na maksymalnym podkręceniu i wydłużeniu naszych rzęs, tak aby wydobyć z nich maksymalny efekt. Sprawia to, że rzęsy nadal są nasze i jest to komfortowa opcja, ale jednocześnie nie musimy używać zalotki i tuszu. Ten sposób jest idealny dla osób lubiących delikatny wygląd, ale gdy nadal zależy im na zaoszczędzeniu czasu.

Jak widać, obecnie rynek rzęs coraz bardziej się rozwija. Możemy skorzystać z różnych zabiegów w zależności od naszych potrzeb lub też też doklejać rzęsy na własną rękę. Warto o tym pamiętać, aby zaoszczędzić dużo czasu, który przeznaczamy na dokładne tuszowanie rzęs.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u