Chłodziarka‌ ‌na‌ ‌napoje‌ ‌- co‌ ‌musisz‌ ‌o‌ ‌niej‌ ‌wiedzieć?‌

26 październik 2021
Autor:  Artykuł partnera
Chłodziarka‌ ‌na‌ ‌napoje‌ ‌- co‌ ‌musisz‌ ‌o‌ ‌niej‌ ‌wiedzieć?‌

Właściciele sklepów oraz lokali gastronomicznych nie powinni się dłużej zastanawiać, czy potrzebują chłodziarki na napoje. Odpowiedź jest zawsze ta sama - oczywiście, że tak. Czym zatem kierować się podczas wyboru tego sprzętu? Podajemy najważniejsze informacje dotyczące chłodziarek na napoje, które pomogą rozwiać wszelkie wątpliwości.

Zastosowanie chłodziarki na napoje

Chłodziarka na napoje, jak sama nazwa wskazuje, umożliwia przechowywanie i schładzanie różnego typu napojów zarówno w butelkach, jak i puszkach - wody, słodkich napojów gazowanych, soków czy piwa. Utrzymywanie ich w niższej temperaturze nie tylko przedłuża ich świeżość, ale przede wszystkim wzmacnia walory smakowe. Chłodziarka na napoje ma zastosowanie głównie w sklepach oraz w lokalach gastronomicznych, nie tylko w okresie letnim, podczas upałów, ale i przez cały rok.

Rodzaje chłodziarek na napoje

Lodówki na napoje dzielimy na podblatowe oraz wolnostojące. Pierwsze zajmują mało miejsca i dyskretnie komponują się we wnętrzu, drugie natomiast są atrakcyjniejsze cenowo i można je dowolnie przestawiać, gdy zajdzie taka potrzeba.

Chłodziarka na napoje może mieć różną pojemność, którą dobieramy indywidualnie do naszych potrzeb i dostępnego miejsca. Do wyboru są modele niewielkie, mieszczące około 130 litrów, jak i te większe, o pojemności 330, 650, a nawet powyżej 1000 litrów. Przykładowo pojemność 330 litrów pozwala na przechowywanie i chłodzenie w tym samym czasie około 60 butelek.

Dodatkowo lodówki na napoje różnią się także technologią rozprowadzania schłodzonego powietrza. Chłodzenie statyczne, inaczej grawitacyjne, polega na tym, że powietrze o niższej temperaturę opada, więc wszystko, co znajduje się na dolnych półkach, jest mocniej schłodzone aniżeli na górnych. Natomiast drugi typ to chłodzenie dynamiczne, gdzie powietrze jest równomiernie rozprowadzanie po całym wnętrzu, co daje dokładnie taką samą temperaturę na wszystkich półkach.

Chłodziarka na napoje z przeszklonymi czy pełnymi drzwiami?

Poza wielkością i pojemnością chłodziarki na napoje możemy jeszcze zastanowić się nad tym, czy wybrany przez nas model ma mieć przeszklone, czy może pełne drzwi. Pierwszy wariant prezentuje się zdecydowanie lepiej, a ponadto klienci mogą w każdej chwili sprawdzić zawartość lodówki, bez uprzedniego jej otwierania. Nie bez znaczenia jest też fakt, że kupujemy oczami, zatem odpowiednie wyeksponowanie napojów wpłynie też korzystnie na ich sprzedaż.

Chłodziarki na napoje z pełnymi drzwiami świetnie sprawdzą się zaś na zapleczu, gdzie nie ma potrzeby specjalnego dbania o sferę wizualną, bo najważniejsza jest funkcja czysto praktyczna, czyli utrzymywanie niskiej temperatury. Ponadto drzwi lodówki na napoje mogą być rozwierane w sposób klasyczny bądź suwane. Suwane mają tę przewagę, że podczas otwierania i zamykania nie zajmują cennej powierzchni. Do tego niektóre modele wyposażono jeszcze w zamek kluczowy bądź specjalną blokadę, co uniemożliwia dostanie się niepowołanych osób lub dzieci do środka.

Oświetlone wnętrze chłodziarki na napoje czy nie?

Atrakcyjność chłodziarki na napoje zwiększą nie tylko przeszklone drzwi, ale również oświetlenie LED. Przyciąga ono wzrok i sprawia, że znajdujące się w środku puszki i butelki prezentują się efektowniej, nawet gdy w lokalu panuje półmrok. Co za tym idzie - klienci są skłonni kupić więcej i więcej.

Personalizowana lodówka na napoje - to możliwe

Pozostaje jeszcze ostatnia kwestia. Chłodziarkę na napoje możemy dowolnie personalizować, choć wybrane modele same w sobie wyglądają naprawdę luksusowo. Możemy natomiast pomalować je proszkowo na różne kolory, tak by wpasowały się w daną aranżację wnętrza. Na niektórych lodówkach można dodatkowo umieścić logo bądź dowolną grafikę i jeszcze bardziej spersonalizować ten sprzęt.

Chłodziarka na napoje należy do podstawowego wyposażenia sklepów i lokali gastronomicznych. Jej parametry dobieramy indywidualnie, tak by spełniała oczekiwania i odpowiadała na dane potrzeby. Wbrew swojej nazwie można też przechowywać w niej inne produkty.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u