Rynek pracy w Gorzowie: Kogo szukają pracodawcy?

30 listopad 2021
Autor:  Artykuł partnera
Rynek pracy w Gorzowie: Kogo szukają pracodawcy?

Gorzów Wielkopolski to 120 tysięczne miasto zlokalizowane w województwie lubuskim. W obrębie ośrodka miejskiego znajduje się kilka innych ośrodków miejskich, wchodzących w skład powiatu gorzowskiego. Gorzów wraz z okolicznymi miejscowościami stanowi obszar, który zamieszkuje ponad 200 tysięcy osób, w związku z czym znajduje się tutaj wiele zakładów przemysłowych, punktów handlowo-usługowych i innych miejsc zatrudnienia. Sprawdzamy, jakie prace w Gorzowie Wielkopolskim i okolicach mogą zostać sklasyfikowane jako te o największym zapotrzebowaniu na nowych pracowników.

Jakie jest zapotrzebowanie na pracę w Gorzowie Wielkopolskim?

Mimo niskiego bezrobocia w całej Polsce, także w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego, na rynku pracy wciąż zauważalne jest duże zapotrzebowanie na nowych pracowników i wyspecjalizowanych fachowców. Jaka praca w Gorzowie ma status najbardziej deficytowy? Przede wszystkim na wiele osób mogą liczyć kierowcy z prawem jazdy kategorii CE, zarówno do ruchu krajowego, jak i międzynarodowego. Duże zapotrzebowanie występuje także w obszarze zawodów technicznych, związanych z montowaniem instalacji fotowoltaicznych czy sieci telekomunikacyjnych. Dla osób chcących pracować fizycznie, także przygotowano wiele ofert pracy, które czekają na zgłoszenia. Mowa przede wszystkim o pracach na produkcji czy na magazynach.

Najpopularniejsze prace, w których występują deficyty w kadrach pracowniczych

Pracę można znaleźć nie tylko w ramach współpracy z dużymi korporacjami czy przedsiębiorstwami przemysłowymi. Duże zapotrzebowanie występuje na rynku sprzedażowo-usługowym. Poszukiwani są przede wszystkim kasjerzy, osoby wykładające towary czy przeprowadzające inwentaryzację sklepów spożywczych. Duży deficyt zauważalny jest także w gastronomii. Ze względu na obostrzenia pandemiczne praca kelnera nie jest najbardziej rozchwytywaną formą zarabiania, a to sprawia, że zarobki w tym sektorze rosną. Systematyczny rozwój stron internetowych i sklepów prowadzących sprzedaż online sprawia, że występuje zauważalne zapotrzebowanie na osoby, które będą mogły sprawnie i skutecznie zarządzać systemami sprzedaży. W tym kontekście poszukuje się także osób zaznajomionych z social mediami i sprzedażą produktów.

Delegacje za zachodnią granicę Polski

Ze względu na niedaleką odległość od zachodniej granicy Polski, z Gorzowa można również wyjeżdżać na różnego rodzaju delegacje. Firmy chętnie zatrudniają pracowników z Polski, którzy w różnych systemach pracy mogą wypełniać obowiązki na terenie Niemiec. Poszukuje się przede wszystkim kierowców samochodów ciężarowych, spedytorów i pracowników magazynowych. Rynek pracy jest otwarty także na opiekunki dla osób starszych czy osoby roznoszące materiały reklamowe na terenie niemieckich miast. Część delegacji związanych z wyjazdami z Gorzowa dotyczy także dalszych kierunków, tj. Holandii czy Wielkiej Brytanii. Szczególnie ta pierwsza stanowi cały czas atrakcyjny wybór dla osób poszukujących tymczasowego, dobrego zarobku.

Inne prace, w tym także nietypowe obowiązki

Wśród mniej popularnych, ale wciąż aktywnych propozycji pracy w Gorzowie znajdują się takie możliwości jak m.in.:

  • zatrudnienie pielęgniarek,
  • prace dla hostess,
  • etaty dla programistów,
  • praca na budowie, także jako kierownik,
  • praca w Służbie Cywilnej.

Możliwości pracy w Gorzowie jest całkiem sporo. Dużym atutem tej lokalizacji jest duże zaludnienie, które sprawia, że firmy co rusz poszukują nowych fachowców. Warto rozważyć także wyjazd z Gorzowa za granicę - do Berlina to ok. 2,5 godziny drogi.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u